Jump to content

72 l profil - co dodać, co ująć


pavjush
 Share

Recommended Posts

Witam,

Po przebytych przygodach z jajkiem niespodzianką (akwarium-prezent) mam już ustabilizowane akwarium 72l (profil), 60 dł, 40 x 30 z parametrami wody:

NO3- 25

NO2- 0

GH- ok 10

KH- 8-10

PH- 7,6-7,8

(badane paskami JBL (wiem "kup sobie kropelkowe bo paskowe są niedokładne"- jak tylko będę mógł to kupię)

Rośliny: Kabomba (rośnie jak chwast pomimo światła 15w/72l), Żabienica ocelowata, limnobium (?), mech na korzeniu (nie wiem co to), ophiopogon kyoto (trawka)

 

Obsada:

Gupik 1+3 (samiec + 3 babki)

Zmienniak plamisty 2+1 (2 samce 1 samica)

Red Cherry x 6

narybek gupika (12szt)- do oddania lub jako karma

 

Teraz pytanie zasadnicze- marzy mi się jeszcze jakaś parka większych rybek odpowiednich do wymiarów akwa, ewentualnie harem 2+1. Nie chcę żadnych ławic.

Na dno myślałem o otoskach x 6 (na glony), ale boje się przerybienia. Czy możecie zaproponować coś to takiej wody, litrażu i obsady?

 

przepraszam za jakość foto ale robiłem w dzień, i żeby nie było widać odbłysków drzwi tarasowych musiałem zmniejszyć jasność. Ma to być podgląd na układ zbiornika

http://dnxiii.com/foty/?di=IW30

Link to comment
Share on other sites

Otosek na glony jest średnim pomysłem, gdyż stabilne akwarium i żyletka raz na ruski rok jest lepszym wyjściem.

 

Ja nie widzę sensu dodawania większych ryb, szczególnie, że nie do końca by się zgrywały obszarami na których "działa" Twoje akwarium. Masz środkowoamerykański zestaw, i średnio jest sens w tym mieszać. Raczej skupiłbym się nad zapewnieniem im dobrych parametrów, czyli usunięcie szyszek olchowych i wsadzenie małej wapiennej skałki.

Link to comment
Share on other sites

Wodę to ja zatwardzić mogę szybko - 20n to w kranie mam. W takim razie wyjmuje szyszki i stopniowo przy każdej podmiance będzie wracało do stanu pierwotnego z twardością.

 

Czy w takim razie coś w ogóle dodawać do obsady?

 

Chyba, że są jeszcze inne propozycje

Link to comment
Share on other sites

No właśnie chyba masz rację- dennych tylko do czyszczenia nie potrzebuję, bo gupiki same czyszczą. Co do krewetek wielkoramiennych- one chyba pochodzą raczej z rejonów Indii, i wymagają miękkiej wody albo rosną takie małe jak obecne RC (czytałem o 3 typach na tym forum). Jak już wspominałeś obsadę z Ameryki Środkowej, to może postaram się dobrać coś do tego, ale jedyne co z rybek by rozmiarem i parametrami pasowało, to pielęgnica żółta, z tym, że to chyba zamiast a nie obok obecnej obsady... Ewentualnie sumowate tez z tamtych rejonów jakieś mogłyby się nadawać

 

Nie mam pomysłu a czegoś mi tu jeszcze brakuje...

Link to comment
Share on other sites

Może jakaś inna żyworódka ciekawa?

Zależy co to znaczy ;) Poza tym chciałbym coś co zmieściłoby w paszczy narybek, bo z zestawu 3 typów żyworodek będę miał niezły przerób rozrodczy.
Link to comment
Share on other sites

Girardinus metallicus wygląda jak niewybarwiona samica gupika, ale samiec ciekawy. Dzięki za rady, jak się uda znaleźć to kupię, jak nie to z czasem coś powoli wpuszczę zgodnie z parametrami.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...