Skocz do zawartości

molinezja bm - czy tak ma być?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam 2 molinezje - samca i samiczkę. Samiczka jest chyba kotna - chyba, ponieważ nie do końca jestem specjalistą i mam ryby od stosunkowo niedawna.

Poniżej 2 zdjęcia przedstawiające moją samiczkę - proszę o info czy to jest "ciąża" czy jednak stan niepokojący - chodzi mi szczególnie o te plamki na podbrzuszu - widać je na jednym ze zdjęć. Dzięki za odp

pozdrawiam

 

widok z profilu

Dołączona grafika

 

plamki

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

Jeszcze pytanie dotyczące stadium "ciąży" ;)Czy jesteście w stanie stwierdzić pi razy drzwi termin? W sensie czy to już czy jeszcze kilka dni/tygodni? Samiec w miarę regularnie za nią pływa z mordą przy tyłku ;)

No i co sądzicie o kotniku? Na razie mam same sprzeczne informacje ;)))

 

Michał84:Ja Ci podam jedną informację,którą najwidoczniej w szkole zapomnieli przekazać,zdania zaczynamy z wielkiej litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś co sądzimy o tym kotniku? Moim zdaniem jest dobry. Nie rozumiem, wyjaśnij mi, proszę o co chodzi z tymi sprzecznymi informacjami na temat kotnika.

 

No tak i masz za małe akwarium dla molinezji, jak coś to trzyma się 1 samiec i 2/3 samiczki.

Neonek? No nie żartuj. W stadach się trzyma minimum 6-8 osobników.

Szkoda mi tego jednego, samego neonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kotniki - niektórzy twierdzą, ze to stresowanie rybek i powinno się tego nie robić - tym samym dokonuje się pewnego rodzaju naturalnej selekcji. Ale u mnie molinezja już pływa w kotniku i czekamy na poród :)))

 

Że akwarium za małe to już wiem i tak jak pisałem, mam zamiar zająć się tym po urlopie. A neonków było 6 ale "coś" zabiło 5 i ostał się jeden - niewykluczone, że źle tamte zaadaptowałem bo zdechły w ciągu dwóch dni od przyniesienia ze sklepu. Jak tylko zbiornik będzie już porządnych rozmiarów, dojdzie towarzystwo dla tego biednego, samotnego neonka ;)

 

No i już mam załatwioną samiczkę molinezji, żeby było 1 samiec/2 samiczki - tak jak zalecacie :)

 

 

 

agunia997- Zamykam. Reszta o rozmnażaniu żyworódek w tym dziale się znajduje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...