Skocz do zawartości

gupiki


przemo30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,ok pół roku temu nabyłem z kolegą na spólkę kilka gupików(z jednego wylęgu) ja wziąłem kilka i on kilka.Tyle że jego rybki są prawie 2 razy większe od moich po tym samym czasie,czym to może być spowodowane? Pokarm,płatki Tropical Ichtio-Vit, akwa. 50 l,oprócz gupików tylko glonojad.Podmiana wody 3 razy w mies. ok.15 l.

 

Michał84:Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby powinno się karmić różnorodnym pokarmem,sam dajesz im tylko jeden(to tak jakbyś jadł codziennie tylko chleb ze smalcem)

być może kolega używa kilku pokarmów by wzbogacić ich dietę.

Ilość wsypywana do akwarium i kilkukrotne karmienie w niewielkich porcjach dziennie na pewno też ma wpływ na tempo wzrostu ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o inhibitorach wzrostu - zawsze jak ryba dostanie przestrzeni to szybciej rośnie. Narybek gupika w ogólnym jest u mnie 40% większy niż z tego samego miotu w kotniku (30l). Dlatego właśnie ustalono dla ryb minimalnej wielkości zbiorniki - żeby były zdrowe i się prawidłowo rozwijały.

Zajmuję się bardzo krótko akwarystyką ale trochę czytałem, porównaj parametry wody swoje i kolegi (pH, kH, GH, NO3, NO2, NH3, PO4), jaki pokarm i ile dajesz Ty ile kolega. I tak jak wyżej napisał janas Może kolega ma silniejsze choć na to bym nie stawiał. Ja mam 9 z tego samego "wylęgu" w moim akwarium a różnica między największą i najmniejszą samicą jest taka że największa wygląda jak już prawie dorosła a najmniejsza jest mniejsza do samca (mam tylko jednego).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Być może wielkość akwarium? Od tygodnia mam 4 gupiki endlera- same zajmowały akwarium 90l przez ten czas- i naprawdę widać,że rosną dość mocno, samce się wybarwiają.... wyprodukowały też małą rybkę ( w oszałamiającej ilości 1 sztuka ); mała rośnie bardzo szybko, nie daje się zjeść ani pogonić nikomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę sie do tematu, aby zadać pytanie- od kilkunastu dni mam 4 gupiki (pierwsi mieszkańcy akwarium). Dość młode, 2 samce, 2 samice. Samice mają się bardzo dobrze, samce były troszkę zróżnicowane jeśli chodzi o wielkość- ten większy wybarwia się coraz bardziej, rośnie jak na drożdżach- drugi- właściwie nie rośnie w ogóle, postępów w wybarwieniu też nie widać. Przy karmieniu- podpływa do pokarmu, ale go nie zjada- próbowałam już 2 rodzajów, albo nic mu nie pasuje, albo to jakaś choroba ( ?? ). Jest bardzo smukły. Przejmować się nim, czy zostawić jego los naturalnej selekcji ?

Nie ma bardzo widocznych objawów choroby, aczkolwiek jest dużo mniej "żywy" niż reszta, często siedzi w rogu akwarium z młodym, tygodniowym osobnikiem......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quieen

 

Masz za mało samic.

Jeśli posiadasz 2 samce, w tym jeden jest większy,to on będzie dominował i przyśpieszał swój wzrost,bo ma za mało samic a jest konkurencja.

Ten drugi nie jest chorowity,nie. On jest mniejszy,mniej barwny i nie będzie się wychylał.

Dokup 3 samiczki,zobaczysz postępy.

Siedzi w rogu,bo się boi,wbrew pozorom samiec gupika potrafi drugiemu obskubać płetwę ogonowa - a to ona jest wabikiem na samicę.

 

jarus

Swoim gupikom zroznicuj diete.

O żółtko jaja,roślinny pokarm,zywy. podmiany wody co tydzien 30%.

Bardzo wielkie znaczenie ma wielkosc akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...