Skocz do zawartości

Akwarium wystaje poza matę kilka milimetrów


grzegorz_kk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przyjechał mój brat i widząc ustawienie akwarium powiedział, że muszę natychmiast wylać wodę i je poprawić. Chodzi o to, że pod akwarium jest mata ze sklepu akwarystycznego (taka bąbelkowa jakby). Akwarium ma 112 litrów i ustawiałem je sam na szafce, jednocześnie podkładając matę. Trzech rąk niestety nie mam, więc po lewej trochę mi uciekło. Po lewej stronie z przodu i z boku szkło wystaje poza matę ok. 4-5 mm. Bok na całej długości, a przód na długości ok 12cm. Za to z tyłu maty jest nadmiar. Na boki jest jednak krótsza niż zbiornik - tak dociętą kupiłem. Logicznie rzecz biorąc szyba ma ok. 8mm, więc dno całe opiera się na macie, gdyż szybka jest doklejona z boku do dna.

 

Zasadniczne pytanie: wylewać wodę i poprawiać? Czy po prostu skrawek takiej maty wcisnąć tam, gdzie brakuje pod stojące akwarium?

 

I jeszcze jedna sprawa: Szczelina pomiędzy blatem szafki (specjalnej pod akwarium), a zbiornikiem jest większa po prawej, niż po lewej. Widać to gołym okiem. Jednak patrząc na pokrywę i taflę wody to z lewej woda jest wyżej (bliżej pokrywy), niż z prawej. Wnioskuję więc, że woda się poziomuje i większy nacisk na lewą stronę, spowodowany jest krzywizną podłogi. Lewy bok jest bliżej ściany i mam wrażenie, że podłoga podnosi sie przy ścianie. Albo szafka jest krzywa.

 

Robić coś z tym czy zaakceptować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej różnicy poziomów między prawą a lewą stroną,to albo jest to ta pianka,której nie ma z jednej strony,albo krzywej podłogi,na której stoi ta szafka.Co do tej maty,to wystarczy,że po prostu ją wsuniesz w to brakujące miejsce,gdyż u mnie też nie ma maty na całej płaszczyznie podstawy akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej różnicy poziomów między prawą a lewą stroną,to albo jest to ta pianka,której nie ma z jednej strony,albo krzywej podłogi,na której stoi ta szafka.Co do tej maty,to wystarczy,że po prostu ją wsuniesz w to brakujące miejsce,gdyż u mnie też nie ma maty na całej płaszczyznie podstawy akwa.

Jeżeli ta różnica poziomów wynikałaby z pianki, to jestem wręcz przerażony, bo to by oznaczało, że dno się wygina... Tego nawet nie chcę brać pod uwagę, bo ewentualny skutek tego byłby katastrofalny. Wobec tego idę do sklepu, gdzie kupiłem niech dadzą mi jakiś skrawek maty. Sprzedali w końcu wybrakowaną, bo nie ma 80cm, a jakieś 79cm.

 

Dziękuję, bo już chciałem rozwalać całe akwarium. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej różnicy poziomów między prawą a lewą stroną,to albo jest to ta pianka,której nie ma z jednej strony,albo krzywej podłogi,na której stoi ta szafka.Co do tej maty,to wystarczy,że po prostu ją wsuniesz w to brakujące miejsce,gdyż u mnie też nie ma maty na całej płaszczyznie podstawy akwa.

Jeżeli ta różnica poziomów wynikałaby z pianki, to jestem wręcz przerażony, bo to by oznaczało, że dno się wygina... Tego nawet nie chcę brać pod uwagę, bo ewentualny skutek tego byłby katastrofalny. Wobec tego idę do sklepu, gdzie kupiłem niech dadzą mi jakiś skrawek maty. Sprzedali w końcu wybrakowaną, bo nie ma 80cm, a jakieś 79cm.

 

Dziękuję, bo już chciałem rozwalać całe akwarium. :)

Heh.Nie podałeś jak duża jest ta różnica poziomów-jeśli jest mała to może wynikać z jakości pianki(sam raz tak miałem).Jesli natomiast jest duża to jest to wina blatu,lub niedokładnego ustawienia mebla ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...