Skocz do zawartości

Rośliny in vitro.


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A masz sterylne warunki do takiej hodowli?

W chwili obecnej jeszcze nie ponieważ dopiero zacząłem nad tym myśleć lecz planowałem zrobić clean boxa z plexy. Dobry pomysł?

Jak by nie wyszło z plexą to z akwarium wyciągnął bym przednią szybę lub zbudowałbym coś podobnego do tego:

Dołączona grafika

 

* Wiesz czy jakiś filtr do powietrza jest potrzebny czy można go sobie darować? (myślałem nad filtrami HEPA)

* Jak to jest z tymi roślinami z 1 posta?

* Sławek, ty się zajmujesz tego typu rzeczami? Jak masz czas to napisz do mnie GG: 11655192

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Sławek, ty się zajmujesz tego typu rzeczami?

Zajmuję się sprzedażą roślin in-vitro,nie rozmnażaniem ;)

Moim zdaniem amatorska hodowla to gra nie warta świeczki,za duże nakłady finansowe i pracy jak na kilka kubeczków roślin.

 

Jasne,jak masz nadmiar kasy,to możesz się w to pobawić-dla własnej satysfakcji(chociaż zanim coś z tego wyjdzie czeka Cię wiele niepowodzeń).

 

Tak,że trzymam kciuki i życzę powodzenia.

 

Ps."Metoda in-vitro polega na rozmnażaniu roślin z fragmentów tkanek, na sterylnych podłożach mineralnych zawierających cukier, wzbogaconych w regulatory wzrostu i inne dodatki. Dużą trudność sprawia uzyskanie większej ilości wyjściowego, sterylnego materiału rozmnożeniowego, który otrzymujemy z kłączy, bulw i rozłogów, rzadziej z innych organów roślinnych jak kwiaty, młode liście.

Zazwyczaj używa się całkiem sporego fragmentu rośliny, o dużym zagęszczeniu komórek zdolnych do podziałów. Może być to np. liść, pęd kwiatowy, uśpiony pęd boczny bądź merystem. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

I jak,działasz coś w temacie?

Niestety nie. Na początku zrobiłem clean boxa lecz jakoś wyszło, że brakowało mi czasu i trochę za duży nakład finansowy był aby to wszystko w miarę profesjonalnie zacząć i pomysł nie wypalił lecz myślę, że jak zacznę znajdować więcej wolnego czasu oraz jakiegoś dobrego i w miarę taniego dystrybutora co do pożywek to czemu by nie spróbować.

 

Trochę o tym się naczytałem lecz tak jak wyżej czas, kasa i można działać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...