Skocz do zawartości

pomoc w montażu zestawu CO2


miszszczu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Zakupiłem zestaw CO2 (http://allegro.pl/zestaw-co2-classic-ex ... 22580.html), zmontowałem, sprawdziłem szczelność i cały szczęśliwy podłączyłem do akwa.

Był to wieczór, rano wstaję, patrzę na licznik bąbelków a tu zamiast 1 bąbla na sek leci 1 bąbel na kilka sekund. Wyregulowałem na zaworku precyzyjnym ponownie (1 bąbel/sek), poszedłem do pracy, wracam i znowu kicha - co2 leci jak krew z nosa. Myślałem że to wina zaworka precyzyjnego, miałem w domku drugi, więc go wymieniłem dziś i testuje i znowu kicha.

Może robię coś nie tak więc proszę o pomoc.

Tok postępowania po zmontowaniu:

- odkręciłem zawór główny butli (ten największy) - na lewym zegarze ciśnienie podskoczyło,

- odkręciłem siwy zawór - na prawym zegarze ciśnienie ustawiłem tak jak na fotce

Dołączona grafika

- odkręciłem zaworek precyzyjny, ustawiłem wstępnie 1 bąbel na sek, po paru minutach delikatnie poprawiłem

 

 

Wydaje mi się że wszystko robię prawidłowo, a jednak ciśnienie dozowanego co2 do akwarium spada.

Robię coś źle? Dodam że przy podłączaniu popsułem spiek i tymczasowo podłączyłem kostkę lipową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyświetla mi sie link ale ja u siebie mam to zrobine tak - na drugim zegarze ustawione ciśnienie 5bar (robocze) zaworek precyzyjny zakręcony i wtedy zaczynam delikatnie odkręcać - ustawienie wymaga chwili czasu - sprawdź czy na drugim zegarze utrzymuje się stałe ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyświetla mi sie link ale ja u siebie mam to zrobine tak - na drugim zegarze ustawione ciśnienie 5bar (robocze) zaworek precyzyjny zakręcony i wtedy zaczynam delikatnie odkręcać - ustawienie wymaga chwili czasu - sprawdź czy na drugim zegarze utrzymuje się stałe ciśnienie.

Zdjęcie poprawiłem

5 bar to będzie na czarnej skali czy na czerwonej bo już się pogubiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz gdzieś niewielkie rozszczelnienie,sprawdź mydlinami wszystkie połączenia.

sprawdzałem i mydlinami, i poprzez zanurzenie całego układu pod wodą - jest szczelny

 

Nie wyświetla mi sie link ale ja u siebie mam to zrobine tak - na drugim zegarze ustawione ciśnienie 5bar (robocze) zaworek precyzyjny zakręcony i wtedy zaczynam delikatnie odkręcać - ustawienie wymaga chwili czasu - sprawdź czy na drugim zegarze utrzymuje się stałe ciśnienie.

hmm, nie wiem czy o to chodzi ale na prawym zegarze akcja ma się tak, że wskazówka powoli spada, nagle odbija do góry do poprzedniej wartości i znowu spada - myślicie że t walnięty reduktor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręć butlę , spróbuj szarym pokrętłem trochę pokręcić - do oporu wkręć i wykręć go całkiem po czym wkręć jeszcze raz - może zawiesza się sprężyna od membrany

Tak już kombinowałem i to nic nie dało.... Czy to może być wina kostki lipowej a nie spieku? choć nie wydaje mi się to jakoś mocno istotne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,łatwo byś sprawdził gdybyś kupił nowy reduktor,zawsze potem można oddać.gdyby stary był w porządku.Możliwe że to jego wina.Spróbować zawsze można.Ile lat używasz ten reduktor?

Od 3 dni ;( Żonka mnie zaszlachtuje - zestaw co2 to miał być ostatni wydatek i miało w założeniu być świetnie ... A jest do kotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Cię to poratuje ale mi raz pomogło,pytałem na innym forum.

Skoro ilość bąbli zmniejsza się po kilku godzinach pomimo dokładnemu ustawieniu,zrób taki test.

Zacznij odpinać wąż z co2 zaczynając od dyfuzora i za każdym razem wkładaj jego końcówkę do słoika z wodą,za każdym razem ustawiaj podawanie co2 tak jak w akwarium i po czasie sprawdzaj czy ilość bąbelków maleje,jeśli tak to tam właśnie jest przyczyna(zawór przeciw zwrotny czy precyzyjny)To wymaga czasu,wiem.Staram się pomóc jak mogę.

Jak dojdziesz do reduktora a reszta okaże się być w porządku,to pozostaje reduktor,zawór w butli odpada.

A,przy okazji zjadłeś "o" w tytule tematu :P .Dopiero teraz zauważyłem,chyba się starzeję. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Cię to poratuje ale mi raz pomogło,pytałem na innym forum.

Skoro ilość bąbli zmniejsza się po kilku godzinach pomimo dokładnemu ustawieniu,zrób taki test.

Zacznij odpinać wąż z co2 zaczynając od dyfuzora i za każdym razem wkładaj jego końcówkę do słoika z wodą,za każdym razem ustawiaj podawanie co2 tak jak w akwarium i po czasie sprawdzaj czy ilość bąbelków maleje,jeśli tak to tam właśnie jest przyczyna(zawór przeciw zwrotny czy precyzyjny)To wymaga czasu,wiem.Staram się pomóc jak mogę.

Jak dojdziesz do reduktora a reszta okaże się być w porządku,to pozostaje reduktor,zawór w butli odpada.

A,przy okazji zjadłeś "o" w tytule tematu :P .Dopiero teraz zauważyłem,chyba się starzeję. :D

wygląda na reduktor, bo już dziś takie testy robiłem ;(

inne pytanie - na ile powinno być ustawione na prawym zegarze? mówimy o czarnej skali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 13 bar i chodzi dobrze,ale nie ma co,tak samo chodził sprzęt przy 5 barach.

Jeśli po takim ustawieniu nie będzie chodził jak należy pozostaje reklamacja reduktora,chyba.

A taki objaw to normalna sprawa?

http://www.youtube.com/watch?v=NteYFi6xUfk

Jak pomyśle o tych reklamacjach to aż mnie skręca

 

ps. sorki za drgania, ale z ręki telefonem kręciłem i po primo wkurzony jestem a po sekundo parę piwek już spiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na waszych reduktorach też wskazówka lekko faluje?

Bo dostałem taką oto odpowiedź ze sklepu i już sam nie wiem

"Na prawdę wątpię żeby to była kwestia reduktora.. jęśli reduktor mimo tam jakiś wahań cały czas jednak utrzymuje stały poziom (prawy zegar), raczej bym tutaj obstawiał dławik precyzyjny..... "

 

Zaworek precyzyjny to wszem i wobec chwalony Camozzi, próbowałem też na innym zaworku Q Pneumatic i też kicha....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Prawy „zegar” nas tu w ogóle nie powinien interesować, gdyż w akwarystyce to ciśnienie powinno być jak najmniejsze. Rzędu 1 bar.

Przyjęło się tak jak ktoś tam napisał, że wartość 5 na czerwonej skali lub oscylacja na granicy 10 bar czarna skala.

To i tak już duże ciśnienie jak na nasze potrzeby, ale w miarę jest stabilne i nie faluje „zegar”

Powiem na dodatek (mój przykład) zaworek precyzyjny i elektrozawór firmy Qpneumatic jest do 10 bar. Ale jak dawałem za duże ciśnienie na prawym zegarze to mi wariował zaworek a elektrozawór miał gumowy oring rozwalony po jakimś czasie i puszczał gaz. Może to przypadki Qpneumatic. Sam się zastanawiam nad Camo czy nie kupić.

 

Proponuję zakręcić główny zawór, spuścić siwym gaz z reduktora do 0 bar.

Podłączyć znów wężyki.

>> Zakręcić na maksa zaworek precyzyjny .

>> Odkręcić główny zawór na full.

>> Odkręcić siwy do 5 na „czerwono”

>> Odkręcić zaworek precyzyjny na 1 bąbel.

Za jakiś czas (5-15min ) jak układ dojdzie „czas się wydłuży” czyt. 1 bąbel na kilka sekund a wskazanie prawego zegara lekko spadnie poniżej 5 „czerwona”

Więc znów podkręcamy siwym do 5 „czerwona” czekamy chwilę aż układ dojdzie do siebie i znów regulujemy precyzyjnym na 1 bąbel\sek.

 

Teraz powinno być idealnie przy podawaniu 24h/7, przy elektrozaworze - ciśnienie po jego zamknięciu będzie lekko rosło na prawym zegarze więc trzeba uważać, bo mogą się pojawiać później problemy przy starcie (nie równa praca, znów bąble nie lecą tak jak my chcemy)

 

Mam nadzieję, że coś pomoże, ale wiadomo przypadki są różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ma cię tak

Ustawiłem ciśnienie zgodnie z tym jak radził Blitz i nadal kotek. Rano ustawiam dozowanie na 1 bąbel na sek (60 babli na min) wracam z pracy i mam bąbel na 3-4 sek.

Załatwiłem nówkę funkiel reduktor http://www.icd.pl/produkty/gce-01_000_104.xml. Ustawiłem na przepływ 5 litrów na min (bo tu tylko taka skala jest na prawym zegarze) i dalej to samo.

Czyli co - zaworek precyzyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem ten sam problem na identycznym zestawie i pomogło zjechanie z ciśnieniem na reduktorze. Ustaw trochę nad tą czerwoną 5, a potem reguluj na zaworku precyzyjnym i powinno być już dobrze bez żadnych skoków:) Zaworki mają to do siebie że pracują max. do 10barów dlatego takie problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...