Skocz do zawartości

112L Podłoże POMOCY!:)


m2t41x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam akwarium 112L o wymiarach 80/40/35 i nie mam zielonego pojęcia jak dobrać podłoże do niego, chodzi mi o dobranie ilości w Litrach. Zamierzam kupić:

 

-ADA Amazonia NEW

-POWDER SAND SPECIAL

-Keramzyt

+ do tego może trochę piasku o granulacji <1mm

 

pytanie brzmi następująco ile L: Ada Amazonia New i Powder Sand Special muszę użyć do podłoża.

 

jeżeli chodzi o rośliny już dodaje spis:

 

-2 rodzaje Anubis

-2 rodzaje nurzańca

- limnophila sessyliflora

-cabomba caroliniana

-cryptocoryna kreauterii

-ergeria najas

 

bardzo proszę o pomoc. Z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ada to drogie podłoże,nie lepiej 2-3 cm ziemi, 1 cm gliny i 5 cm żwirku?

Z tego co wiem rośliny rosną w ziemi xD

 

A co do pytania to podłoże dla rośliny substrat czy jakoś to zwie się to 2-3 cm, czyli

Długość x szerokośc x wysokość podłoża

80 x 40 x 2 = 6400 / 6,4l podłoża

Podłoże dla rośliny ma 2-3 cm a chcesz 2 zakupić substraty to po 1,5 cm,masz wzór wylicz sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosunek zastosowanego podłoża AQUA SOIL do POWER SAND powinien wynosić 3:1, moim zdaniem wystarczy jeden worek ADA Power Sand Special M oraz 15L ADA Amazonia NEW. Nasyp tak żeby mieć około 5cm z przodu i około 10cm z tyłu akwarium - utwórz spadek w kierunku przedniej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak jesteś początkujący zainwestuj w gotowy substrat czy pod żwirowy lub podłoże typu ada,pro soil.Przy zastosowaniu tych podłoży zapoznaj się z startem zbiornika na nich,aby nie spotkały Cię niemiłe niespodzianki.Ziemi na początek przygody z akwarystyką roślinną raczej nie polecam,chociaż sam mam akwarium na bazie tego podłoża,ale tak z praktyki to wiem,że zanim utworzysz jakiś krajobraz to sporo się grzebie w zbiorniku.Na ten litraż nie wyjdzie aż tak dużo podłoża więc warto zainwestować te 200zł i przez długi okres cieszyć się pięknym wzrostem roślin.Oczywiście jak Tobie o takie akwarium chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemia to ziemia,rośliny od zarania dziejów chyba w niej rosły, nie w specjalnych podłożach...

Miałem 72l akwarium na bazie 2-3cm ziemi i 5 cm drobnego żwirku i rośliny dobrze rosły.

Pomyśl gdzie chcesz dać ten substrat, tzw gdzie chcesz sadzić rośliny, w strefy wolne od roślin może bazować na samym żwirku a nie na substracie i podłożem jałowym, wtedy zaoszczędzisz pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...