Skocz do zawartości

Brzanka Sumatrzańska PROBLEM


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Dziś zaglądam do akwarium i jedna rzecz mnie zaniepokoiła. Moje 4 brzanki nabrały koloru zielonego na czarnych pasach. Pływają też jakoś tak dziwnie pyszczkiem do dołu. Chowają się non stop w cieniu. To jakaś choroba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz akwarium i jaka jaka reszta obsady?

Brzanki to ryby stadne, więc trzeba je trzymać w stadach minimum 10 sztuk. Chowają się po kątach, bo możliwe, że coś je przegania lub nie czują się komfortowo w akwarium, bo możliwe, że jest ich za mało.

Pływanie dziobkiem w dół to forma odpoczynku Brzanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ich 10. Ogólnie mam pomieszaną obsadę. Możliwe jest, że dopiero teraz się wybarwiają? Ostatnio dokupiłem 5 młodych brzanek. Teraz patrzę, a ten zielonkawy kolor mają 3 młode(dokupione) i jedna stara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że Brzanki są przeganiane i tak się zachowują. Należy też poczekać kilka dni aż zaaklimatyzują się w nowym zbiorniku.

Czy myślałeś nad ustabilizowaniem obsady? Twoja nie jest za dobra. Wejdź w dział obsady i załóż temat. Tam ktoś pomoże Ci dobrać obsadę do twojego baniaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś rano zapaliłem światło i od razu napisałem, bo mnie to zaniepokoiło. Zobaczymy, czy wieczorem też będą tego koloru. Myślałem nad zmianą obsady, ale niestety nikt nie chce mi tych rybek przyjąć. Żaden zoologiczny, żaden akwarysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te brzanki są "zmechacone" z odmianą Mszystą.

Bo kolor mają podobny.

Tak czy inaczej nie jest to normalne zabarwienie dla sumatr.

Lekki zielony odblask na paskach - tak. Jasnozielone paski rano po włączeniu światła -tak.

Ale to, to już coś dziwnego.

 

Pisownia

Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...