Jump to content

[54l] River Tank

Jayix
 Share

Recommended Posts

Witam, po długiej przerwie wracam na forum z nową aranżacją:D

Szczególne podziękowania dla użytkownika Sverting który wytłumaczył mi praktycznie wszystko:D

Ryby

Kardynałek chiński x8

ok 10 platek( niedługo wylecą do kolegi)

planuje dokupić więcej kardynałków i 8 przylg chińskich...

Rośliny

Nurzaniec

jakaś trawka:D

Zdjęcia

(jedno zrobione specjalnie dla ludzi którzy planują zakupic panoramiczne akwarium)

http://zapodaj.net/1631018583ed7.jpg.html

http://zapodaj.net/e6c32ce3c4749.jpg.html

http://zapodaj.net/d651459703d7b.jpg.html

Mówiłem Ci chyba że na przylgi 80 cm by było. Albo już mi się miesza.. Za dużo osób do mnie pisze :P Przede wszystkim pisałem Ci że na przylgi musisz mieć dodatkową głowicę. 1000l/h to w Twoim wypadku byłby porządany przepływ. W Polsce jest też problem z rozróżnieniem tych przylg które będą mieć 5 cm od tych 15cm ;p

Nie mniej jednak, tyle marudzenia, a jak Cie rzucić na głęboką wodę to patrz jak ładnie z aranżem wybrnąłeś :P.

Pozwól nitkowym glonom rozmnożyć, a ja kiedyś popytam na forum piskorzowym o przylgi do krótkiego baniaka, może coś w Polsce się uda zdobyć. Ogólnie im będzie mocniejszy nurt tym mniejsze akwarium wystarcza. Jak będziesz kiedyś dorabiać mocniejszy prąd wody i może zrobisz większe akwa, to będzie można mieć sporo ciekawych przylg.

Jak Ci się woda przeklaruje, to nagraj w miarę możliwości filmik z tego jak kardynałki się czują w zbiorniku.

Dziękuję wszystkim za mile słowa;D jeśli te małe przylgi są rzeczywiście takie zadkie to... W tarnowie jest jakiś targ zoologoczny we flomarku to może ie przejade i znajdę, jak rozpoznać te małe? Ktoś z forum tam będzie?

Rozumiem, kamienie powinny być wrzucone do akwarium jednqk no...tak.zrobiłem za początku i wysslo to okropnie. Akwarium powinno być też mile dla oka, a po drugie nie ukladalem kamieni, tylko te z tylu aby.stworzyć kryjówki dla przylg

Wydaje mi się że te kamienie powinny być poukładane z chaosem a nie małe na przód duże do tyłu :)

No przynajmniej uzyskał optyczną głębie znacznie szerszego akwarium :D

Poza tym ten żwirek jakoś dziwnie wygląda :)

Jak rzeczny żwirek w rzecznym akwarium... Kiedyś ostatnio był Gawle nad rzeką?:P

Dzięki za mile.słowa, zwirek wyglada jak wygląda, innego ni ma:) chciałem żeby akwarium oprócz tego że ma być naturalne, było ładne i podobało się domownikom którzy wgl nie znają się na kwarystyce. Co do tego filmiku nagram go tylko jak przyjadę do domu, sory za bledy, mam nowy tel i się dopiero uczę pisać:D

Jak się nurzaniec rozrosnie i dodasz naprawdę mocną filtracje przydenną to bedzie to jedno z moich ulubionych biotopowych zbiorników na forum.

Ładne, naprawdę.

Szkoda, że zdjecia takie słabe.

Playu O.o Dziękuje! W tym akwarium o przydennej filtracji mogę zapomnieć(za ok. rok kupie 200l)

Jedyne co moge zrobić to kupić mocniejszą pompe i kupic oryginalna deszczownicę

(zaraz dodam nowe zdjęcia)

Cyrkulator w 54litrowym akwa nie zrobi mu porządnego przepływu, tylko straszną pralkę ;p

Zależy jaki ;) Ja posiadam taki fajny mały niestety nie pamiętam dokładnie jaki który idealnie by się tu nadawał(pracował w 60l).