Skocz do zawartości

Trzciniak i problem.


nadosia5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj dostałem w prezencie-niespodziance dwa trzciniaki.

Oczywiście pani fahowo znająca się na rybach akwariowych, poleciła znajomej (to od niej dostałem ryby) trzciniaki do 200l.

Mało tego, powiedziała, że są to bardzo spokojne ryby, które nie zjadają innych małych mieszkańców akwa.

Nie wspomniała też nic o tym, że trzciniaki potrafią wypełznąć z akwarium i siedzieć pod szafką. (niestety jeden mi tak zdechł. Kiedy szedłem spać to przykryłem akwarium odpowiednią klapą z jedną niewielką luką(luka ta to przejście na kable), gdy się rano obudziłem to zobaczyłem trzciniaka pod szafką, który był zawinięty w kłęby kurzu. Zaraz po tym wpuściłem go do akwa, ale niestety po kilku godzinach zdechł.)

 

Co mam teraz zrobić, bo akwarium mam otwarte, a trzciniak znowu mi przed chwilą uciekł, ale w pore go złapałem.

Myślałem żeby okleić ścianki akwarium kawałkami szkła : (projekt)

 

Czy może coś innego jak szkło, plastik?

 

Prosze o szybką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 l może być dla niego za małym zbiornikiem, a mimo wszystko będzie zjadał ryby, to drapieżnik. Proponuję wsunąć w te szczeliny coś, na razie np. szmaty, a później coś bardziej pod wymiar, może styropian? I zakleić, żeby było na stałe. Co da te szkło? I tak na nie się wśliźnie. One mogą żyć dość długo bez wody, jednak trzeba uważać. Warto też na początek obniżyć mu lustro wody, będzie trudniej wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak już pisałem, mam "otwarte" akwarium w dzień a na noc zamykam klapą.

Tylko, że moc w jarzeniówkach jest zbyt słaba (2x30 Watt) żeby oświetlić mocno zarośnięty zbiornik.

Dlatego w dzień swięcę halogenem.

 

Jest jakiś inny sposób żeby akwa było otwarte w dzień?

Lustra wody też nie mogę obniżyć, bo nie pozwalają mi na to rośliny(liście są na powierzchni).

 

Dzięki za dotychczasową pomoc.

 

 

 

Edit: kurde nie myśle, przecież ścianki akwa można przedłużyć jakimś plastikiem, tak aby trzcinak sobie z tym nie poradził.

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś siateczka? Cyrkulacja powietrza i zabezpieczenie. Coś w rodzaju moskitiery. Możesz wtedy zrobić to wysokie, jakie chcesz :D pod sufit, wystarczy użyć chociażby zwykłych deseczek (listewek), odrobina chęci i jest. Nie wyjdą wtedy. Jeżeli zbyt nisko byś to zrobiła, wtedy wyskoczą nadal. Możesz zrobić tylko ściany (boki) bez sufitu, żeby światło się dostawało.

Czyli, zwykły drewniany szkielet, a na to siateczka. Tanio nawet wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...