Skocz do zawartości

Mam 30l akwarium i mam chyba zla obsade ??? pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 30l akwarium i mam w nim 7 rybek :) 2 neonki, 2 mieczyki, 2 dania i glonojada :)Wydaje mi sięe to chyba trochę zła obsada :(. Ile mogę mieć rybek w tym akwarium i z jaką obsadą ???(Na co Ci tyle znaków,tzn.pytasz się nas potrójnie,czy jak?)Z góry dziękuje :)

 

 

Michał84:Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna obsada do oddania.

Kup sobie kilkanaście krewetek RC najpowszechniejsze i najtańsze zarazem + harem gupika endlera ( pawie oczko są już zbyt oklepane ;p ) ewentualnie bojka z tym że może być agresywny w stosunku do krewetek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta obsada mi sie bardzo podoba i nie chce jej oddawac :(wyrzuce ceramike i kupie zywe roslinki :)narazie wydac po rybkach ze im dobrze :)

To po co w ogóle pytasz nasz o zdanie? :?

 

Skąd wiesz że im dobrze? Wrzuć je do szklanki, słoika. Zauważysz różnice w zachowaniu? Tam też im dobrze? W tym litrażu, te ryby będą karłowacieć. To żywe stworzenia, szkoda że chcesz im zapewnić kiepskie warunki tylko dlatego że Ci się podobają. Zresztą akwarium i tak niedojrzałe. Jak niebawem zaczną padać i chorować to może to Cię przekona.

 

Danio są stadne. Dwa to nie stado. Zbyt ruchliwe na ten litraż.

Neony są stadne. Dwa to nie stado. Akwarium za małe.

Zbrojniki [jeśli to sp.] i mieczyki dorastają do 13cm. Bok akwarium ma może 25cm. Hoduje się je od przynajmniej 100l w górę. Będą karłowacieć.

Nie kupuje się ryb, o których hodowli nie ma się pojęcia. Gdybyś choć poczytał o ich wymaganiach przed zakupem, to teraz nie musiałbyś nic oddawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce gupików bo miałem kiedyś i strasznie mi się rozmnożyły :(

 

Edit:

 

Może inaczej. Nie mam komu ich oddać :( to jakie ryby mogę jeszcze trzymać w takim akwarium ??? Oprócz glupików. I ile ich mogę mieć ???

 

Michał84:Ostrzeżenie za brak edycji postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Nie ma takiej ryby jak g.ł.upik. Głupi to może być człowiek. Ryba to gupik. Od Guppy, nazwiska, nie od tego że są niby głupie.

 

Po drugie, co przeszkadza w hodowli samych samic, samców gupika? One się nie rozmnożą.

 

Po trzecie, jest sporo ryb do tak małego litrażu:

przykladowi-mieszkancy-akwarium-ok-20-35l-t19607.html

Gdyby to były choć 54l, to możliwości wyboru byłyby przynajmniej 3-4 razy większe.

 

Po czwarte, zawsze jest komu ryby oddać. Albo do sklepów, albo znajomym, albo ogłoś się na forum w dziale giełda. Jak się chce, to się znajdzie im dom.

 

Po piąte, nie pisz posta pod postem. Korzystaj z opcji "edytuj".

 

PS: Dopisałem dlaczego te konkretne ryby się nie nadają w poprzednim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gosciu w zoologicznym mi je dobral do akwarium :(

No on zarabia na tym żebyś Ty kupił jak najwięcej. Taka jego praca, on z tego żyje. To normalne, 95% złych obsad to obsady dobrane za radami sprzedawcy.

 

Zresztą na logikę. Gdybyś wiedział że zbrojnik czy mieczyki dorastają do 13cm [więcej niż taka szkolna linijka, albo smartphone dla porównania] byś je kupił do siebie? Pewnie nie. Ale skoro już kupiłeś, to jest to Twoja strata i powinieneś je oddać. Do sklepu trzeba iść z dobraną konkretną obsadą i informacjami o zwierzakach które chcemy kupić. Jeszcze pal licho gdyby ten zbrojnik dorastał do 13cm, ale wcale by mnie nie zdziwiło gdybyś dostał taki gatunek który dorośnie do np. 40cm. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale by mnie nie zdziwiło gdybyś dostał taki gatunek który dorośnie do np. 40cm. ;)

Znam sprzedawcę, według którego gupik nie oddycha... jest rybą, która nie potrzebuje tlenu :shock:

 

Najlepszym sposobem jest zapisanie sobie nazw rybek, które się nam podobają, sprzedawca może nam zostawić rybki, zarezerwować, a my po zastanowieniu się, sprawdzeniu, możemy je kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z pokrywą. Jaką mogę mieć obsadę ?. Jak się edytuje post ?

 

Mogę pomieszać kolorowy żwir z czarnym ?

 

Ceramiki lepiej żeby wogóle nie było ?

 

Sztuczna roślinka może być ?

 

Mam pytanie. Czy jak akwarium stoi krzywo (widać po wodzie ) grozi mu coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką mogę mieć obsadę ?

Do 60 l proponowałbym:

Do 20 neonów Inessa i krewetki lub zamiast krewetek kirysy 6 szt.

Jak się edytuje post ?

Opcja: Edytuj

w dolnym prawym rogu znajdziesz tą opcję.

Mogę pomieszać kolorowy żwir z czarnym ?

Ze względu na estetykę wybrał bym jednolity.

Ale jak wolisz.

Ceramiki lepiej żeby wogóle nie było ?

A co czego Ci ona w tym akwarium?

Sztuczna roślinka może być ?

Naturalna lepsza, sztucznej nie polecam.

NAturalna będzie Ci prodokować tlen w wodzie i usuwać toksyny takie jak: NO2, NH3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy jak akwarium stoi krzywo (widać po wodzie ) grozi mu coś ?

 

Mam już 75l zbiornik. Mogę w najgorszym przypadku zostawć se te moje rybki ?

 

Czy mogę w zbiorniku o poj. 75l trzymać 2 mieczyki, 2 danio malabarskie, 2 neonki + glonojad(zbrojnik)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy jak akwarium stoi krzywo (widać po wodzie ) grozi mu coś ?

To zależy.

U mnie akwarium stało lekko pochyle, ale nic się z nim nie działo.

Różnica była naprawdę mała.

Gorzej jeśli akwarium jest już mocniej przechylone to cały ciężar wody opiera sięna tej właśnie części.

Mam już 75l zbiornik. Mogę w najgorszym przypadku zostawć se te moje rybki ?

O co Ci konkretnie chodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...