Jump to content

Kiryski i glonojady chudną i zmieniają zabarwienie


Recommended Posts

Jestem właścicielką 112 l akwarium od 5 miesięcy. Obsada akwarium : 5 neonek, 7 gupików, 2 glonojady, 2 kiryski, 1 kiryśnik, 2 żałobniczki, 4 molinezje, 4 mieczyki, 2 piskorki. Od 2 tygodni zaczyna dziać się coś złego z moimi rybkami. Najpierw padły 2 gupiki zaczęły mieć postrzępione ogonki, następnie kirysek panda zaczął się po prostu kurczyć tak jakby wyjadało go coś od środka. W pewnym momencie wyglądał tak jakby ktoś go zgniótł w pół i od strony głowy byłby spuchnięty a od ogona spłaszczony. Teraz mam problemy z glonojadami jeden, który był pomarańczowy zrobił się prawie biały, bardzo schudł w pewnym momęcie miał wzdęty brzuch z jednej strony i widać było przez cienką skórkę, że coś mu się w tym brzuszku rusza. Drugi glonojad również zaczął zmieniać barwę z cziemno-pstrokatej na pomarańczowe plamy i też strasznie chudnie. Jedna z gupiczek wydala jakieś dziwne kleiste odchody, siedzi prawie cały czas na dnie i ciężko oddycha. Czytając różne opisy chorób pasowało mi to na nicienie. Kupiłam preparat "capicaps" firmy zoolek. Włączyłam dodatkowe napowietrzanie. Mam jednak wrażenie że pozostałe rybki zaczynają mieć przekrwione skrzela. Nie map pojęcia co robić. Temperaturę utrzymuję na poziomie 25-27 stopni. Filtr jest z napowietrzaczem i ceramiką w środku. Roślinki żywe. Nie zmieniałam ilości rybek od 5 miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

http://www.fotosik.pl/u/aszto/album/1230993, http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b2e ... bbe6e.html, http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/103 ... c3143.html

 

Edit

 

Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej. Na jednym ze zdjęć pierwszego linku jest zdjęcie padniętego glonojada z dziurą w brzuchu, na innym glonojad pstrokaty jak teraz wygląda i pozostałe rybki. Przepraszam jeszcze nie umiem ogarnąć fotosika do umieszczania zdjęć więc może być trochę poplątane.

 

Edytuj posty. Nie pisz jeden pod drugim, jeśli nie mineły 24h.

Dulle

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...