Skocz do zawartości

zmiana aranżu w sześciokącie 60l


Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie ... bo po śledzeniu forum i oględzinach innych akwariów + moje małe kłopoty z rybkami nabrałem pewności że muszę je koniecznie prze aranżować. Pomysłów brak bo widząc piękne 100-200l w moim nietypowym wysokim sześciokącie nie wiem co wymyślić. Wiem że muszę zmienić obsadę oraz wyposażenie aby było lepiej.

Zastanawia mnie też wydajność filtra ale główny powód zmiany to

60l-w-szescianie-i-znikajace-rybki-t49346.html

 

Proszę podsuńcie jakieś pomysły bp muszę dziecku ale i sobie sprawić przyjemność natomiast szkoda mi tych znikających rybek i pozostałych problemów. Tak jest jak człowiek bierze się za z pozoru prostą sprawę która okazyję się bardzo poważnym i odpowiedzialnym tematem. Ludzie w akwarystycznych marketach niestety nie pomagają :(

 

Zwróć uwagę na pisownię//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi w grę wymiana akwarium?

Jeżeli praktycznie i tak większość do zmiany,to myślę,że warto od razu zainwestować w większy zbiornik.

Całkowicie sięzgadzam tylko że mam komodę 1,50x35cm z BRW za 300zł i nie wiem czy utrzyma coś cięższego bo to przecież sklejka i pilśnia jakaś , a powodzi mi nie potrzeba ;) Z chęcią przesiadł bym się na większe i bardziej uniwersalne akwarium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obecnego szkła kupiłem żwirek rzeczny niefarbowany i go wymienie , mam też ceramiczny tylko niewiem czy mogę je wymieszać . Szukam także fajnego korzenia , tyle że do pionowego wąskiego akwara ciężo coś znaleźć , może ktoś coś gdzieś widział ?

 

 

EDIT:

 

Wstaw fotkę,albo rysunek techniczny tej szafki,to pomyślimy co można na niej postawić,ew. jak ją wzmocnić ;)

 

Ps.BRW robi szafki z wiórówki z tego co wiem.

Szafka z BRW jest z wióry klejonej , wymiary to głębokość blatu 45cm / długość 150cm / wysokość 70cm i to wszystko stoi na 8 szerokich nóżkach. Półki i ścianki mają grubość 2cm. Co na tym mogę postawić hmmm cienko to widzę :(

 

Edytuj posty i zwróć uwagę na pisownię!//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam także fajnego korzenia , tyle że do pionowego wąskiego akwara ciężo coś znaleźć , może ktoś coś gdzieś widział ?

Podaj mi na PW wymiary korzenia jaki Cię interesuje.

 

Ps.A co z tą szafką i wymianą akwa na większe?

 

Edit.OK.już jest.

Wbrew pozorom można poszaleć.

 

Nóżki plastik?

Potrzebne Ci,czy możesz je wywalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nóżki z drewna mógł bym wywalić , i tak ich nie widać. Korzeń do tego akwarium i tak mi się przyda żeby trochę bardzie naturalnie było. Według Twoich zaleceń wywa;am w weekend to syfiaste dno , kupiłem żwirek rzeczny i jeszcze korzeń więc nawet jak zmienię akwa to ten słoik sobie zostawię i coś tam się wychoduję.

Wym.akwarium 4 wysokość a średnica 36cm więc coś niedużego na środek aby rybki miały schronienie.

 

 

Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc biorę się za szukanie takiego 120l ... ale sześcian i tak zostawię na jakieś krewetki albo stado 100 neonków ;)

 

To ostatnie zdanie to taka forma żartu mam rozumieć? Odnośnie 100 neonków konkretnie się rozchodzi:)

 

No oczywiście , chociaż mój syn pewnie byłby w siódmym niebie przy tej ilości ulubionej rybki ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokłóciłbym się.

Kilka lat temu rodzice zamawiali bratu meble.Przyszły takie że dwóch silnych mężczyzn nie potrafiło witrynki wynieść :D .

Mi też teraz zamówili u tego samego gostka co bratu i nie były już tak silne.

Akwarium 112l komodzie.Masywna jest a jednak się ugięła pod ciężarem.

Więc może wytrzymać 2 lata a później wielka woda.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za trzy dni urlop , więc chce na razie zrobić szybki restart akwarium. Wymiana podłoża i wymiana tych sztucznych skałek na kawałek piaskowca a później korzeń. Po powrocie z urlopu wdroże działania co do dużego szkła na miejsce tego sześcianu.

Stare awkarium zostanie na krewetki lub stado samych neonek dla dziecka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...