Jump to content

odblysnik


Recommended Posts

Nie wierz w to, co tam jest napisane, że zastąpi to dodatkowe oświetlenie. Owszem, będzie wrażenie, że jest jaśniej ale na szczególne efekty nie masz co liczyć. Oczywiście nie że w ogóle odradzam, ale lepiej zainwestować w dodatkową świetlówkę.

Link to comment
Share on other sites

wiem wiem ze 150;/ ale ze świetlówek to ciężko tyle uzyskać, enegooszczędnę jako dodatek to dobry pomysł? 300l to tylko tak się piszę - wszystko co jest w ąrodku to jest około 260litrów

Link to comment
Share on other sites

Poprzedni kompakt będzie dużo za słaby... Sikor, masz w tym momencie 72W o ile dobrze policzyłam. Musisz mieć razem 150W czyli jeszcze drugie tyle :o Ne jestem przekonana, czy dokładanie kompaktów ma sens. Musiałbyś dać 3 takie kompakty http://allegro.pl/item584354281_swietlo ... 6400k.html Wydaje mi się, że jednak lepiej byłoby albo zainwestować w normalne świetlówki, albo sprzedać pokrywę i zamontować HQI.

Link to comment
Share on other sites

Tylko mam pytanie co liczyć 11W świetlówki czy żarówki 60W ponieważ 11W świetlówka daje tyle światła co 60W żarówka.Ja mam natomiast w domu w żyrandolu wkręconą świetlówkę o barwie 6300 i daje super światło i jak odpalę je 3 naraz to tak jak bym miał słońce na suficie.Więc jak liczyć moc oświetleniową ??

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o świetlówki Philips to są 33W i większe, więc gdyby się uprzeć to dałoby radę uzyskać 0,5W/l, Tylko czy cenowo to się kalkuluję, koszt takiej, mocnej świetlówki kompaktowej to około 30zł... No i trzeba się naszukać.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...