Skocz do zawartości

[60l] I co jeszcze mogę w nim zrobić.


Emix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum ;)

Niedawno wkroczyłem w świat Akwarystyki :P . Sporo czytałem na forum i już wiem małe co nie co.

Wiem że na pewno popełniłem błędy ,ale postaram się je naprawić i własnie po to tu jestem ,aby się was doświadczonych akwarystów spytać co zrobić aby moim rybkom żyło się lepiej.

 

No to na początek zakupiłem 60l Profilowane

Sprzęt:

Filtr-FNZ-2 [Gąbka]

Grzałka-100W temp. w akwarium 25 C

W pokrywie jest świetlówka nie wiem ile W.

Była w zestawie z podstawą i baniakiem.

 

Obsada:

Gupiki-1 samica 2 samce + ich potomstwo czyli ok. 30 sztuk z 2 miotów

Neony inesa- 6

Kirysek Spiżowy-2 Połyskują się na zielono. Sprzedawczyni powiedziała ze to dobrze ale podkreślam sprzedawczyni ,więc wole się spytać.

Glonojad złoty/żółty sam nie wiem -2 mają 2,5 cm więc zostano. Jak podrosno do 7-8cm to oddam ;) .

 

Trochę pusto będzie bez narybku ,więc jak go sprzedam zastąpię go inną rybą.

Która będzie nieco większa. Zastanawiałem się nad gurami ale baniak za mały, więc może prętnik karłowaty :?: .

 

Rośliny:

Kabomby ok. 7 sztuk wciąż poszczajo nowe pędy :)

Żabienica Blehera [raczej[ rozrosła się na pół baniaka więc po większym czyszczeniu zastąpię ją korzeniem obsadzonym mniejszymi roślinami.

 

Mam możliwość robienia zdjęć ,więc jak coś to wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokup samic gupika tak z 5, kiryski są za duże, możesz je zamienić na kiryski pandy albo pigmeje.

Dokup z 4 neony.

 

A cabomba dobrze ci rośnie, tz. listki jej nie odpadają, albo nie żółknie?

Bo jeśli dosadzisz roślin, to możliwe że będzie konieczne dołożenie jednej świetlówki i nawożenie, żeby roślinki ładnie wyglądały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cabomby to rośnie wspaniale. Co 2 tygodnie przycinam je do długości ok 5-max 10. [W zależności gdzie się ona znajduje].

Czyli w ciągu 2 tygodni zwiększają długość o jakieś 7-10 cm i puszczają nowe pędy. Kiedyś nawoziłem ale odpuściłem ,ponieważ miałem problem z glonami.

Akwarium znajduje się niedaleko okna. Tak wiem że źle ale innej opcji nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...