Skocz do zawartości

Co z nią zrobić pirania czerwona


Filip91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Macie pomysł co zrobić z pirania czerwoną ? Dziś palmiarnia odmówiła i doradziła żeby ją zabić o jednak mi nie przypadło do gustu. Może ktoś popyta znajomych czy coś ? Cena na prawdę symboliczna. Pirania jest w 100% oryginalna. A i propozycje typu w 54l będę trzymał , mówię NIE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz dość złośliwy nie powiem. Mi się ryba nie znudziła ale mam 1 sztukę i nic nie mogę do niej dodać poza gibbicepsem. Chciałbym po prostu mieć jakieś ryby w zbiorniku a ona atakuje wszystko nawet inne piranie zjada bo zazwyczaj oferowane na rynku są 5-10cm osobniki. To nadal gatunek , który będę hodował tylko chcę stado. A tą dopasować wzrostem do innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przecież jeżeli nadal chcesz ten gatunek, to trzymaj go (tą piranie) w innym, mniejszym (w granicach rozsądku) zbiorniku. Młode stado wpuść do dużego akwa i szybko dobije do podobnej wielkosci. Gdy wpuscisz tego "kolosa" do stada średnich piranii, które już znają zbiornik to nie bedzie większego problemu bo

 

1. Stado bedzie znało akwarium, a "nowy" lokator nie bardzo

2. Rozkład agresji pójdzie na większą ilość ryb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by się udało tak jak mówisz to super sprawa. Ale się boje , że ona wszystko zje.Teraz jak jest sama zrobiła się strasznie terytorialna. A może ktoś inny się wypowie co miał piranie czy czegoś próbował ? Bo jak to nie wyjdzie to zamiast 1 zje wszystkie a nawet jeśli nie to z tymi maluchami , które przeżyją nie będzie co zrobić. Ja powiem szczerze nie mam zbiornika 3-ego. A do neonów nie mogę po prostu dać takiej ryby + jeszcze tam zbrojniki albinosy które też mogą drażnić piranie. Z drugiej strony nowe środowisko i może się też trochę bać no ale pewnie neony zje. Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...