Jump to content

Co z nią zrobić pirania czerwona


Filip91
 Share

Recommended Posts

Witam ! Macie pomysł co zrobić z pirania czerwoną ? Dziś palmiarnia odmówiła i doradziła żeby ją zabić o jednak mi nie przypadło do gustu. Może ktoś popyta znajomych czy coś ? Cena na prawdę symboliczna. Pirania jest w 100% oryginalna. A i propozycje typu w 54l będę trzymał , mówię NIE !!!

Link to comment
Share on other sites

Komentarz dość złośliwy nie powiem. Mi się ryba nie znudziła ale mam 1 sztukę i nic nie mogę do niej dodać poza gibbicepsem. Chciałbym po prostu mieć jakieś ryby w zbiorniku a ona atakuje wszystko nawet inne piranie zjada bo zazwyczaj oferowane na rynku są 5-10cm osobniki. To nadal gatunek , który będę hodował tylko chcę stado. A tą dopasować wzrostem do innego.

Link to comment
Share on other sites

To przecież jeżeli nadal chcesz ten gatunek, to trzymaj go (tą piranie) w innym, mniejszym (w granicach rozsądku) zbiorniku. Młode stado wpuść do dużego akwa i szybko dobije do podobnej wielkosci. Gdy wpuscisz tego "kolosa" do stada średnich piranii, które już znają zbiornik to nie bedzie większego problemu bo

 

1. Stado bedzie znało akwarium, a "nowy" lokator nie bardzo

2. Rozkład agresji pójdzie na większą ilość ryb

Link to comment
Share on other sites

Jeśli by się udało tak jak mówisz to super sprawa. Ale się boje , że ona wszystko zje.Teraz jak jest sama zrobiła się strasznie terytorialna. A może ktoś inny się wypowie co miał piranie czy czegoś próbował ? Bo jak to nie wyjdzie to zamiast 1 zje wszystkie a nawet jeśli nie to z tymi maluchami , które przeżyją nie będzie co zrobić. Ja powiem szczerze nie mam zbiornika 3-ego. A do neonów nie mogę po prostu dać takiej ryby + jeszcze tam zbrojniki albinosy które też mogą drażnić piranie. Z drugiej strony nowe środowisko i może się też trochę bać no ale pewnie neony zje. Co o tym sądzicie ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Prowadzę obserwacje ryb od kilku dni. To co mówiłeś jest możliwe ale nie mam gdzie przechować tej ryby. Jest ktoś na forum co by się nią zajął ? Ja w tym czasie będę pasł te 11 sztuk co mam żeby jak najszybciej jej dorównały. Proszę o odp .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...