Skocz do zawartości

Ułożycie mi obsadę z tych gatunków ryb ? Akwarium 100l


Nerv
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja propozycja :

-30 bystrzyk amandy

-1+1 pielegniczka ramireza

-10 otosków .

Nie widze sensu pakowania tu gupików .

Dlaczego? Pływają w górnej części akwarium nie zajmowanej przez pozostałe ryby.

 

Dla mnie nie pasują. Już bardziej bym widział półdziubki . Ale jak chcesz to możesz dać harem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko sugerował, żeby skupić się na konkretnym otosku - Otocinclus vittaus(vitatus) i wybrać jednego następujących bystrzyków

 

Hyphessobrycon albolineatum

Hyphessobrycon epicharis

Hyphessobrycon fernandezi

Hyphessobrycon hildae

Hyphessobrycon metae

Hyphessobrycon otrynus

Hyphessobrycon sovichthys

 

to by pozwoliło zmieścić się w jednym rejonie, a w najlepszym wypadku w jednym odcinku Rio Orinoco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bardziej bym widział półdziubki . .

Półdziubki?

Ja bym tylko sugerował, żeby skupić się na konkretnym otosku - Otocinclus vittaus(vitatus) i wybrać jednego następujących bystrzyków

 

Hyphessobrycon albolineatum

Hyphessobrycon epicharis

Hyphessobrycon fernandezi

Hyphessobrycon hildae

Hyphessobrycon metae

Hyphessobrycon otrynus

Hyphessobrycon sovichthys

 

to by pozwoliło zmieścić się w jednym rejonie, a w najlepszym wypadku w jednym odcinku Rio Orinoco.

To się chwali, że potrafisz wymienić tyle ciekawych gatunków bystrzyków i proponujesz stworzenie ambitnej obsady biotopowej, ale ciekawi mnie, czy jak dajesz taką konkretną propozycje to bierzesz pod uwagę dostępność tych gatunków w naszym kraju? Pewnie, że każdą, lub prawie każdą rybę idzie załatwić jeśli ma się odpowiednie fundusze i samozaparcie, ale to opcja raczej dla pasjonatów niż dla kogoś, kto chce mieć w pokoju zwykłe niewielkie dekoracyjne akwarium towarzyskie i pyta o radę na forum, bo nie ma doświadczenia. Pomijając ceny różnych ciekawych sprowadzanych gatunków, które niejedną osobę zniechęcą do zakupu, trzeba pamiętać o tym, że część tych ryb pochodzi z odłowu i ważne, by zapewnić im wodę o odpowiednich parametrach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bardziej bym widział półdziubki . .

Półdziubki?

Ja bym tylko sugerował, żeby skupić się na konkretnym otosku - Otocinclus vittaus(vitatus) i wybrać jednego następujących bystrzyków

 

Hyphessobrycon albolineatum

Hyphessobrycon epicharis

Hyphessobrycon fernandezi

Hyphessobrycon hildae

Hyphessobrycon metae

Hyphessobrycon otrynus

Hyphessobrycon sovichthys

 

to by pozwoliło zmieścić się w jednym rejonie, a w najlepszym wypadku w jednym odcinku Rio Orinoco.

To się chwali, że potrafisz wymienić tyle ciekawych gatunków bystrzyków i proponujesz stworzenie ambitnej obsady biotopowej, ale ciekawi mnie, czy jak dajesz taką konkretną propozycje to bierzesz pod uwagę dostępność tych gatunków w naszym kraju? Pewnie, że każdą, lub prawie każdą rybę idzie załatwić jeśli ma się odpowiednie fundusze i samozaparcie, ale to opcja raczej dla pasjonatów niż dla kogoś, kto chce mieć w pokoju zwykłe niewielkie dekoracyjne akwarium towarzyskie i pyta o radę na forum, bo nie ma doświadczenia. Pomijając ceny różnych ciekawych sprowadzanych gatunków, które niejedną osobę zniechęcą do zakupu, trzeba pamiętać o tym, że część tych ryb pochodzi z odłowu i ważne, by zapewnić im wodę o odpowiednich parametrach.

Przecież nikogo nie zmuszam ;] Brakło kluczowego słowa, zainteresować się, bo taki miał być wydźwięk, także moja wina to fakt. Po prostu proponuję się zainteresować, może akurat któryś zaciekawi na tyle żeby się za nim rozglądnąć. Nie sądzisz, że stymulowanie czytelnika do poszerzania swoich horyzontów jest dobrym działaniem? Czasami na allegro bywają rybki unikalne.

 

Post był głównie o otoskach, bo akurat w tych można w ograniczonym stopniu przebierać.

 

Michał84:Panowie.takie posty to chyba prywatnie.Każdy następny post nie odpowiadający na pytanie autora ,będzie odpowiednio nagrodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...