Skocz do zawartości

Obsada 150l


leti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłam używane akwarium ze sprzętem i rybami. Wielkość 150l, 76x42x47.

 

A więc obsada jest taka:

5x neon Innesa i są to moje ulubione rybki od zawsze, więc zostają i dokupię 5

2x pani gupik

2x danio lamparci różowy

8x molinezja Black Molly (różnej wielkości, część do oddania, jak podrosną)

8x zbrojnik niebieski (już się dowiedziałam, który sklep sklep przyjmie nadprogramowe, ale żal patrzeć, gdzie trafią)

3x prystelka

1x nieszczęsny bystrzyk barwny

1x barwniak czerwonobrzuchy - samica w ciąży. Zaginął samiec podczas przeprowadzki! Nie wiem, jak to możliwe, bo to największe ryby w akwarium. Może zostać sama sierota? Czy szukać jej męża odpowiedniej wielkości?

A podobają mi się na razie, jak chyba wszystkim początkującym wszystkie ryby i dopiero czytam i oglądam, co bym chciała zmienić. Zdaję sobie sprawę, że akwarium nie jest zbyt duże, ale mąż tez już się wciągnął i na pewno zmienimy kiedyś na większe. Na razie chcę się nacieszyć, tym co jest. Można dodać tu jeszcze jakąś atrakcyjną rybę? Taką pokaźną i kolorową? :D

 

Wydzieliłam z poprzedniego tematu aby był porządek. Tutaj możecie kontynuować rady na temat obsady.

mod.Evelyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tych barwniaków to się trochę boję, bo chciałabym bezstresowe akwarium, a z nimi może być różnie. Niby mają już parę lat, było tarło i maluchy się pojawiły, a samiec agresji nie przejawiał. Ale zresztą ojciec rodu i tak zaginął, więc już nie wiem co robić z samicą. A o Sajica piszą, że też mogą przejawiać formy agresji. Co robić? co robić? Na co było mi to akwarium :?

Neonów aż 20? Nie za gęsto im będzie? już tych 5 robi tłok, bo nie pływają wcale w ławicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły misz masz :)

Barwniaki muszą zostać? Bywają agresywne, lepiej było by je wymienić na P.Sajica :)

Ja ci proponuję:

1+1 P.Sajica

1+2 Molinezja

20 Neon innesa

1+1 Zbrojnik nieb.

10 Kirysek Panda

 

Za gęsto na 12cm parkę ryb + taką ilość towarzystkich w tak małym akwa.

 

Ja nie dawałbym do <80cm akwa nawet "Małego CA" (Sajica), tym bardziej przy 20 neonach i 10 kiryskach...

 

 

Do takiego akwarium proponuje prętniki - to mogą być ryby reprezentacyjne, a aż takie malusie nie są

1+2 Prętnik wagracz (Trichogaster labiosa)/ Prętnik karłowaty ( Colisa lalia)

10 Razbora klinowa/ Razbora henga (Rasbora heteromorpha/ Rasbora hengeli)

Piskorek kuhla ( Acanthophthalmus kuhli).

 

Myślę, że lepiej bedzie zacząć od nowej, poprawnej obsady, a córeczce wytłumaczy się, że Wasze rybki potrzebują większego akwarium, bo w Waszym nie bedą rosnąć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pley, jakie piękne te prętniki! i w dodatku piszą, że łatwe w uprawie. Dzięki za podpowiedź.

Acanthophthalmus kuhli odpada brrrr

Córkom (bo druga upodobała sobie barwniaczkę) to ja mogę wytłumaczyć, że poszły do lepszego akwarium, ale jak mam sama żyć, że oddałam je do zasyfionych przechowisk w jednym sklepie, który przyjmuje ryby :?

A ja z kolei lubię patrzeć na rozrabiaki danio, bo to dzięki nim cały czas się coś dzieje w szkiełku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak wątek trafił na właściwe miejsce :)

 

Co do cierniooczków to tak naprawdę nie widziałam ich na żywo, a w necie nie wyglądają jak dla mnie zbyt zachęcająco.

Mąż się postawił (ha! a jednak się wciągnął w akwarystykę, a do tej pory odciągał mnie na siłę ze sklepów zoo) i nie odda zbrojników. JA też uwielbiam te potworki. Rozbrajają mnie ich minki. Tak że strefa denna bez zmian. Oczywiście nadprogramowe zbrojniki są do oddania.

 

Do Molinezji mam stosunek obojętny. Rozdziawiają te wielkie chapy i żrą jak odkurzacze. Chociaż jest jedna fajna średniej wielkości, która nie odstępuje na krok (na płetwę?) większej. Wszystkie takie czarne i jednakowe, więc nie potrafię rozróżnić płci.

 

Najbardziej podobają mi się neonki i danio. Mogą zostać? Jeśli tak, to ile dokupić danio? Samiec ciągle goni samicę, nie zamęczy jej? Kupować jak leci, czy upierać się przy konkretnych płciach. Na pewno muszę dać jeszcze jedną samicę.

 

Prystelki są takie eleganckie rekinki. Też je lubię, chociaż nieruchawe. Będą mogły trafić do 60 l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1+2x Apistogramma agassizi (Rios Solimaues) poniżej masz link jak rozróżnić typy poprzez ogony

 

http://www.mtfb.com/MTFBJuly2005/JULY20 ... age003.jpg

Ciekawe gdzie taką znajdzie? :)

Wybrałeś najładniejszą z listy a pewnie sam nie masz do takiej dostępu (Bo masz standardową) ;)

Powiedz mi w którym sklepie ZOO taką kupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ładne cacka proponujecie, a ja nie wiem, co zrobić z barwniakiem :( Nie mogę jej zostawić? Ona niby jest, a jakby jej nie było. Już zbrojniki są bardziej aktywne i widoczne.

 

Dziś dokupiłam neonki i dopiero teraz zobaczyłam, że wśród tej piątki, która była do tej pory, jest jeden czerwony! Może być taka ławica?

 

Bystrzyki barwne i prystelki mogą być razem w 60l? Nie mam co zrobić z tymi wszystkimi rybami muszę je jakoś zagospodarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prystelek nie oodam, bo są sympatyczne i ładnie się nazywają :) Nie mogą prystelki z bystrzykami pływać w 60?

 

A p. ramireza blue electric? To do 150. Pasowałyby mi do wystroju wnętrza takie niebieskie:lol: I piszą, że pływają po całym akwarium, tylko nie mogę znaleźć czy nie pogryzą się z neonkami i danio. Trochę drogie te rybki, ale jakie ładne.

Kurcze, pomimo miszmaszu pusto w tym moim akwarium. Ryby pochowane w korzeniu i tylko danio wariują. Na rośliny to mogę w moim pięknym ogrodzie popatrzeć, a na wodę w bagnie za płotem ;) Ja chcę takie ryby, żeby było je widać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Agassizi w mojej twardej wodzie nie będzie szczęśliwa. A jak kiedyś zrobię BW to dla pawiookiej li i jedynie.

Kakadu wydają mi się groźne, jak tak czytam o nich.

 

A przypuśćmy, że zostawiłabym Molly, bo coraz bardziej się do nich przekonuję, to co dodać, żeby zjadało narybek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Agassizi w mojej twardej wodzie (7,5) nie będzie szczęśliwa. A jak kiedyś zrobię BW to dla pawiookiej li i jedynie.

Kakadu wydają mi się groźne, jak tak czytam o nich.

 

A przypuśćmy, że zostawiłabym Molly, bo coraz bardziej się do nich przekonuję, to co dodać, żeby zjadało narybek?

 

Dla pawiookiej mówisz.Wiesz akwarium musi być potężne gdyż ryba ta dorasta do 30cm wysokości.

Jakby kakadu była w akwarium 112l tylko ze spokojnymi rybkami to spokojnie będzie ok (tak myślę bo takie akwarium właśnie robię :D).

Narybek może zjeść praktycznie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pomalutku, ale do przodu.

Stan na dzień dzisiejszy: temp. 24C

10x neon Innesa

1+1 zbrojnik niebieski

3x stare samice molinezji

3x samice gupików

5x danio lamparcie różowe

1x stara samica barwniaka czerwonobrzuchego

Została jeszcze jedna prystelka, której nie udało nam się od 3-ch dni złapać. Wyciągnęłam korzeń, powyrywałam chwasty, odlałam połowę wody, a ta taka owaka się nie dała.

 

Bardzo podobają mi się niebieskie prętniki, ale czy dobrze im by było z wariatuńciami danio? Tak teoretycznie sobie rozważam, bo i tak wiem, że te ryby lubią spokój. Ładne też są garami mozaikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...