Skocz do zawartości

Zbrojniki !


janas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Atreyu skąd wnioskujesz że ich nie rozmnoży ? Pytam z ciekawości a nie ze złośliwości ;) .

Para najchętniej wyciera się w ciasnych grotach. Złożona przez samicę ikra jest zapładniania przez samca. Następnie przez kilkanaście dni z zapałem broni on ikry oraz wylęgu.

Cytat z portalu SuperAkwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z portalu SuperAkwarium.

No i cała rzetelność tej informacji bierze w łeb. :P

Atreyu skąd wnioskujesz że ich nie rozmnoży ?

Rozmnażanie samych zeber, do niedawna uchodziło za sprawę arcy trudną, to nie zbrojnik niebieski że się go wrzuca do akwarium, zapewnia odpowiednie warunki, a po miesiącu wyjmuje dziesiątki młodych. Dlatego zebry miały takie gigantyczne ceny i w sumie dalej mają mimo że trochę spadły. Te ryby bardzo niechętnie mnożyły się w akwariach, odkryto że kluczem do tego jest to że bardzo późno dojrzewają. Nie wiem ile konkretnie żyją te ryby, ale różne gatunki zbrojników zwykle bez problemu przeżywają 10-20 lat, więc to "późno" może oznaczać "dłużej" niż większość osób je hodowała. Już pomijając to że jest to trudne, że odpowiedniej dojrzałej ryby od tak nie kupi, że dymorfizm jest prawie niewidoczny, to zachęcenie ryb do stworzenia krzyżówki międzygatunkowej [którą już sam "niebieski" jest sam w sobie] nie jest takie proste, szczególnie że nie wiem czy genetycznie te ryby są na tyle blisko żeby dać płodne potomstwo. Do tego mogą dochodzić różnice w przebiegu samego tarła i to że nie ma to sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...