Skocz do zawartości

Problem z filtrem Aqua Nova NBF 500


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Ja należę do grupy całkowicie początkujących bez żadnej styczności z rybkami do tej pory. (akwariowymi ;D )

Moje dziecko dostało od dziadków akwarium 50l. Niestety rola dziadka zakończyła się na zalaniu piasku wodą z kranu (nie płukanego, prosto z woreczka) co nadrobił zbierając co gorsze brudy i podmieniając po trochę wodę i nawet woda stała się przejrzysta :o

dodam że zaraz po tych zabiegach wpuścił ryby do niego.... a mi pozostawił rozpracowanie filtra i grzałki i uciekł bo nie miał czasu...... :evil:

Z racji tego, że nigdy rybek nie miałam zaraz pobiegłam do przyjaciela google i zaczęłam zgłębiać tajniki sztuki akwarystycznej......no i zaczeło sie, że wiem że dziadek popełnił każdy błąd możliwy do popełnienia.... :roll:

Rezultat jest taki, że usunełam wszystkie sztuczne roślinki z jakiegoś chińskiego centrum (zamek też do usunięcia ale na filmiku jeszcze jest), z wpuszczonych rybek zostały dwa mieczyki które jeszcze jakoś funkcjonują.......(były jeszcze gupiki 2+3)

 

Akwarium ma w tej chwili 4 dni....

Akwarium -50l

świetlówka -nie mam pojęcia :oops:

filtr - Aqua Nova NBF 500

grzałka - Aqua Nova NHA 75

piasek - nie mam pojęcia ale pono akwariowy...

dodałam troche kamieni znad morza oczyszczonych i muszli

troszkę czarnych drobnych kamieni

 

No i zaczął się problem z filtrem.....żeby go zamontować pobiegłam do zoologicznego popatrzeć jak ma to wyglądać bo żeby jakąś rzetelną instrukcje znaleźć na necie i w pudełeczku to ciężko niestety.....pani powiedziała mi ze może być zanurzony albo nie, jeśli działa to wsio jest oki...

No wiec zainstalowałam go ja widać na filmiku, nieraz zaciąga wydając dźwięk podobny do ciągnięcia przez rurkę resztki picia, co trochę na filmiku słychać. Dawałam go głębiej, to zatrzymuje się i nie leci powietrze, jedynie w takiej troszkę wynurzonej pozycji daje rade, ale okazało się po dniu czy dwóch że zaczyna razem z powietrzem pluć takim drobniutkim piaskiem.....i rezultat jest na dzień dzisiejszy taki, że woda w trakcie jego pracy wygląda jakby ciągle delikatnie ktoś mącił piasek. Zaglądałam do środka, gąbka oki, nie wiem jaka jest przyczyna......

Pomóżcie proszę bo chciałabym naprawić błędy dziadka, żeby syn miał piękne akwarium w domu.

Teraz chcę zakupić roślinki , korzeń, zrobić wnętrze, czy mieczyki dożyją nie wiem...mam nadzieję a jeśli nie to nowe rybki dopiero wpuszczę za 2-3 tyg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieczyki za duże jak na to akwarium, postaraj się je oddać.

 

Wyciąg kamienie i muszle z morza, ponieważ zawierają wapń który zatwardza wodę.

 

Filtr zanurz, nie musi on bąbelkować, wystarczy, że będzie poruszał taflą wody. To w pełni napowietrzy wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki orzech masz do zgryzienia bo tak:

1. Akwarium powinno stać całą powierzchnią na blacie. U Ciebie boki wystaja. Pod naporem wody powstają duże naprężenia więc uważaj żebyś się nie obudziła z wodą w pokoju. Podłóż pod akwarium cienki styropian lub jakąś podkładkę.

2. Piasek. Jeżeli chcesz mieć roślinne akwarium to nie jest za dobry, gdyż tworzą się strefy beztlenowe. Najleprzy jest żwir o granulacji od 2 -4 mm. Pod spód jakieś bogate podłoże w składniki pokarmowe dla roślin. Możesz kupić gotowe lub sama zrobić.

3. Akwarium musi dojrzeć przed wpuszczeniem ryb. Poczytaj o cyklu azotowym.

4. Zapewne masz mało światła wiec wybierz rośliny z tej listy: viewtopic.php?f=5&t=9355

5. To co poradził kolega wyrzej.

Także prawdopodobnie czeka Cię restart akwarium. Polecam zaznajomić się również z tym artykułem.

moj-przepis-na-akwarium-roslinne-t46630.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...