Skocz do zawartości

zdeformowane ryby - co z nimi zrobic?


asia1982
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie , piszczą tylko gdy wrzucisz je do zimnej wody i powoli zaczynasz gotować, sam tak nigdy nie robiłem ale na znam paru młodych kuchaży co nie wiedzieli jak to się robi i gotowali homara od zimnej wody :(

 

No ale to jest bez sensu.

Pomyśl sobie że najpierw jesteś w 20 stopniach.

I potem powoli podgrzewasz temperaturę w pomieszczeniu.

Jak szybko to zrobisz masz szok termiczny i od tego można umrzeć (np.zima,łyżwy,słaby lód).

Jak powoli podgrzewasz wodę ok.do 40/50 stopni to jest ok (może przesadziłem z tymi 50 stopniami).

Ale potem zaczyna się problem,70,80,90,100 stopni.

Umierasz w miarę wolno i cierpisz.

Koniec powieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszyscy kucharze na świecie stosują te metodę zabijając skorupiaki. Więc z tąd mój pomysł.

 

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

 

Ja pier..co za ludzie,sorki ale nie mogę.Wiesz dlaczego tak się gotuje skorupiaki? Chodzi o smak mięsa,czy kolor potrawy,w du.... mają to czy te zwierzaki cierpią czy nie.

 

Wiesz,na handlu przed wigilią widać jak sprzedaje się karpie w wannie upchane jeden koło drugiego....

Skoro tak się robi,to te ryby nie cierpią,Hiszpanie na arenach wbijają oszczepy w byki aż się wykrwawią,hmyyy.... a więc to pewnie humanitarne i bezbolesne.

 

Ludzie zacznijcie myśleć,a nie takie głupoty wypisywać,macie takie coś jak mózg chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy jest tylko 1 humanitarny sposób na zabicie ryby, strzelenie jej prosto w łeb, tylko nie z wiatrówki, tylko z czegoś mocniejszego, tak aby kulka wyszła po 2 stronie,... A jeśli nie masz pistoletu to weź drewniany sztebel, albo choćby drewnianą rękojeść od nożna, uderz rybę w głowę i ją szybko odetnij i wyrzuć, przynajmniej to chyba najkrótsze męczarnie dla ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie po co te proporcje skoro przy różnych alkoholach będzie zupełnie inna zawartość w roztworze?

 

Z tego co wyczytałem w MA może to być np.wódka lub spirytus.

To trochę różnica, przy proporcjach 2:1 przy 95% spirytusie i 40% wódce.

 

Skan,dokładnie o to mi chodziło,ale chciałem żebyś sam do tego doszedł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie po co te proporcje skoro przy różnych alkoholach będzie zupełnie inna zawartość w roztworze?

 

Z tego co wyczytałem w MA może to być np.wódka lub spirytus.

To trochę różnica, przy proporcjach 2:1 przy 95% spirytusie i 40% wódce.

 

Skan,dokładnie o to mi chodziło,ale chciałem żebyś sam do tego doszedł ;)

Kurde,człowiek coś przeczyta w magazynie to się do niego przyczepią,że nie pamięta dokładnie co było napisane na 2 stronach :P

P.s Może stężenie jest różne ale i tak uśmierci rybę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde,człowiek coś przeczyta w magazynie to się do niego przyczepią,że nie pamięta dokładnie co było napisane na 2 stronach :P

Tam może napisać każdy, dużo też szerzą mitów i dają trochę reklamowej papki.

P.s Może stężenie jest różne ale i tak uśmierci rybę ;)

Jaki byłby sens robienia roztworu wódki, jeśli ona sama w sobie jest już roztworem i to w prawie odpowiednim stężeniu. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O mój Boże, nie należę do delikatnych osób, wiele razy widziałem drastyczne sceny w życiu, jakoś z tym żyje, ale szacunek do zwierząt mam chyba większy niż do ludzi, obym nie musiał znaleźć się w takiej sytuacji ;/

A karpik na święta smakował? Łepek mu sam nie odpadł. ;)

Mimo wszystko humanitarne skracanie cierpienia nieuleczalnie chorym rybom to nie dantejskie drastyczne mordercze sceny, które pozostawiają ślad do końca życia. Bardzo, bardzo szanuje zwierzęta. Co prawda nie jestem wegetarianinem, ale proszę bez przesadyzmu. Dużo więcej ryb jest zabijanych podczas dwóch świątecznych dni, tylko i wyłącznie z tradycji, niż jest humanitarnie zabijane przez rok w akwariach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...