Jump to content

Mieczyki chcą mi zjeść mieczyka ?!


Peter149702
 Share

Recommended Posts

Witam. Do tej pory nie było żadnego problemu z rybami, dopiero dziś wieczorem zobaczyłem mieczyka w jednym miejscu z postrzępioną skórą. Przynajmniej to tak wygląda. Jest takie białe. Z drugiej strony też ma ale lekko oraz małą plamkę na grzbiecie (przed płetwą grzebietową; przód ryby). Ma także lekko postrzępioną płetwe ogonową oraz boczną. Reszta mieczyków (inne rybki nie) jak jest w/w mieczyk chcą jakby ją zjeść (tak skubną raz) i potem chwilkę gonią tą rybę. Boję się o mojego mieczyka. Proszę o szybką pomoc ! :(

Link to comment
Share on other sites

112 litrów

2x glonojad

2x danio

7x razbora klinowa

9x gupik (5 - samce, 4 - samice)

3x mieczyk czerwony (w tym jedna stara samica)

3x mieczyk zielony (w tym jeden stary samiec; jeśli chodzi o mieczyki (i te i te) to 4 nowe, młode na razie wyglądają jak samice, ale kupowałem u hodowcy (znalazłem go na allegro) i prosiłem o parki, sądzę, że po prostu gonopodium jeszcze się nie wykształciło)

3x kirysek (pstry, spiżowy, albinos)

2x kosiarka

2x kiryśnik

 

Zdjęcia rybki (przepraszam, że nie widać idealnie, ale rybka uciekała :roll: ):

http://desmond.imageshack.us/Himg846/scaled.php?server=846&filename=08072012467.jpg&res=landing

http://desmond.imageshack.us/Himg42/scaled.php?server=42&filename=08072012470.jpg&res=landing

http://desmond.imageshack.us/Himg254/scaled.php?server=254&filename=08072012471.jpg&res=landing

 

 

Jeszcze dodam, że dzisiaj zauważyłem, że mieczyki zielone zaczepiają czerwone.

Link to comment
Share on other sites

Sam nie wiem ... Podaję rybom preparat przeciwko bakteriom, pierwotniakom i grzybom. Zobaczymy jaki będzie efekt. Najgorsze jest to, że mieczyki się nawzajem nie lubią ... Przede wszystkim "atakuje" (jakby skubie, nie wiem jak to nazwać ...) jeden mieczyk zielony i to "atakuje" wszystkie mieczyki ... Może mało dla nich miejsca ? Od wczoraj mam kotnik (a wczoraj to się zaczęło), może czują, że brakuje im powierzchni ? W kotniku 18 sztuk narybku gupika :D

Link to comment
Share on other sites

Sam nie wiem ... Podaję rybom preparat przeciwko bakteriom, pierwotniakom i grzybom. Zobaczymy jaki będzie efekt.

Jeśli lejesz to do głównego zbiornika, to na dniach, szczególnie przy takiej obsadzie, będziesz miał tam apokalipsę z wieloma rybami, nawet jeśli temu początkowo się poprawi.
Link to comment
Share on other sites

Akwarium ma swoją własną florę biologiczną, konieczną do tego żeby ten mały ekosystem jakoś się nie zawalił. Mam tu na myśli przede wszystkim bakterie nitryfikacyjne, obecne w filtrze, związane z cyklem azotowym i choćby tym że akwarium powinno dojrzewać przed wpuszczeniem ryb. W wielkim skrócie, przerabiają trujące związki na te mniej szkodliwe. No właśnie, to są bakterie, pożyteczne bakterie - a leki są przeciwbakteryjne, dezynfekują. Bez tych bakterii, skacze poziom amoniaku, ryby się trują, umierają, mają osłabioną odporność i łatwiej zapadają na choroby - to ostatnie to tzw. błędne koło, które często się zdarza. Choroba -> lek i chwilowa poprawa -> pogorszenie parametrów wody -> choroba itd. Przy czym jeśli o tym wiesz i odpowiednio zareagujesz problemu wielkiego być nie powinno, ale na przyszłość lecz rybę w osobnym zbiorniku, a jeśli takiego nie posiadasz, to choćby i w słoiku urządzając kąpiele krótkotrwałe w mocniejszym roztworze leku. Przydałyby się teraz testy na związki azotu, a także po kuracji węgiel aktywny by usunąć lek z wody. Głównym przeciwdziałaniem przed zatruciem ryb związkami azotu powinny być teraz podmiany wody.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...