Skocz do zawartości

[205l] Moje pierwsze na poważnie ;-)


Karamba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sądzę, że znalazłeś sobie dziwny sposób na gazowanie i dotlenianie zbiornika.

Wydawało mi się, że dozowanie dwutlenku węgla przede wszystkim stymuluję wzrost roślin.

Natomiast dwutlenek węgla, który dozujesz jest szybko wybijany przez napowietrzacze.

Do obniżania PH są inne sposoby takie jak stosowanie armatki torfowej czy szyszek olchy.

Zdecyduj się czy chcesz napowietrzać czy nawozić dwutlenkiem węgla.

Delikatny ruch tafli wystarczy do napowietrzenia wody bez zbędnego wybijania CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym zobaczyć to akwarium z czarnym/ciemnym tłem, bez bąbelków powietrza, z małymi rybami, np. Razbora klinowa (Rasbora heteromorpha) lub Razbora espei (Trigonostigma espei).

Co do tych "pięknych" bąbelków powietrza - ruch tafli wody wystarczy w zupełności do natlenienia akwarium, poza tym masz kupę roślin, które produkują tlen :)

 

Tak czy inaczej aranżacja i rozmieszczenie roślin - bardzo ciekawe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestie obsady i sztucznej skałki akwarium prezentuje się bardzo ładnie.

Szafka jest bardzo ciekawa, nie tuzinkowa - sam robiłeś ?

 

Zainwestuj w filtr odwróconej osmozy i dobre wkłady do kubła, które zakwaszą Ci wodę (ale najpierw sprawdź, czy podłoże Ci nie zatwardza wody) i nie bedziesz musiał bawić się jak Syzyf w stosowanie dwutlenku węgla, który i tak "wypłukujesz" intensywnym napowietrzaniem.

 

Akwarium ma potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie mam delikatny problem z glonami, i już nie wiem jakim sposobem miałbym ich się pozbyć - widać na jednym ze zdjęć. Może jakiś pomysł ???

Kłopoty z glonami wiążą się ze zbyt małym/nieodpowiednim nawożeniem - tu tkwi problem i nie rozwiążesz go żadnymi preparatami przeciw glonowymi. Zrób testy na NO3 i PO4 koniecznie i ewentualnie żelazo jeśli masz i opisz dokładnie czym nawozisz i jak się sprawy mają z podłożem - co w nim jest - dokładnie. Problem jest rozwiązywalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie mam delikatny problem z glonami, i już nie wiem jakim sposobem miałbym ich się pozbyć - widać na jednym ze zdjęć. Może jakiś pomysł ??

Pokaż na którym :), bo jeśli chodzi Ci jedynie o zielenice punktowe na anubiasie to ..., nie przesadzaj :). Ale tak jak napisał Łoren, problem jest rozwiązywalny - opisz podłoże i metodę nawożenia. W opisie możesz wspomóc się tym - KLIK - zajmie Ci to 5 min. będziemy wiedzieli na czym stoisz :)

Możesz pozbyć się napowietrzacza ale rób to powoli - czyli, np. wyłączaj go na kilka godzin dziennie aż do całkowitej likwidacji.

 

Jak masz taką wodę, to czemu nie poszedłeś za ciosem i nie zrobiłeś Malawi lub Tanganiki?

To byłaby już desperacja :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...