Skocz do zawartości

klasy świetlówek


Filip91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że jest to granica kilku % różnicy, bardzo niewielka. Tylko, na moje ,,oko'' skoro świetlówka ma te 80W i tak jak jest (bo musi być podłączone) 230 V (?), to chyba ta ,,energooszczędność'' to ściema. Może przy lodówkach to się opłaca, bo może mieć 300W a może mieć z 200.. plus jakieś zabezpieczenia. Może nie do końca to rozumiem.

Ale co do tych klas, z tego co się orientuję, to duże rozbieżności są w tych ostatnich klasach, A B to niewielka różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh... Powiem, Ci tak. Policz sobie moc starych świetlówek, tj. ich moc przelicz w KWh na miesiąc, a później zrób taki sam przelicznik z nowymi i wszystko będzie klarowne. Klasa różni się nie poborem mocy, a żywotnością danej świetlówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh... Powiem, Ci tak. Policz sobie moc starych świetlówek, tj. ich moc przelicz w KWh na miesiąc, a później zrób taki sam przelicznik z nowymi i wszystko będzie klarowne. Klasa różni się nie poborem mocy, a żywotnością danej świetlówki.

Dołączona grafika

Taką mniej więcej miałem minę jak to przeczytałem.

Spójrzmy na to łopatologicznie, bez liczenia:

Moc starych świetlówek - 2x80W.

Moc nowych świetlówek - 2x80W.

 

Jest bardzo klarowne, że zużycie prądu mają takie samo. To nie lodówka, tutaj odwrotnie to można odczytać. Wydajność świetlna w lumenach, z danej mocy. To jest klasa, nie żadna żywotność, gdyby to była żywotność, to żarówki i halogeny miałyby dużo wyższą klasę, a nie mają. Im wyższa klasa, tym energia jest lepiej wykorzystana, a świetlówka danej mocy świeci jaśniej. Przy czym znając "widełki" wydajności, o ile nie kupiłeś jakiś chińskich świetlówek, na bazarze za 4,50 od sympatycznego skośnookiego obcokrajowca, to różnicy w wydajności nie zauważysz. Podobnie z rachunkami, tutaj sprawa oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuję żadnych produktów od tego typu ludzi , którzy niszczą nasz rynek pracy. Płaciłem 35zł/sztuka marka sylvania ale piszę z głowy więc mogą jakieś literówki się w nazwie pojawić. Fakt faktem różnica między 830 a 865 mimo iż te pierwsze były osrama w klasie A jest duża tzn. woda już nie świeci na czerwono:) A co do samych świetlówek to powiem tak , że po 3 dnia widzę jedną rzecz , że bardziej się grzeją jak poprzednie. Przy kontakcie z odbłyśnikiem już po 10-15 minutach jest bardzo nieprzyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...