Skocz do zawartości

Pokrywa DIY + kaskada


kubas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam zrobić pokrywę z PCV do mojego przyszłego akwarium 47x27x27.

Planowałem tu dać filtr FZN-2 i tu pojawia się problem.

Mianowicie chodzi o otwór pod niego. Jako, że filtr ma szerokość 23 cm (chyba - takie informacje znalazłem w internecie). Gdybym dał go na bocznej ścianie obawiam się, że pokrywa była by dość hmm nie wiem jakiego słowa użyc giętka? niestabilna? Chodzi o to, że musiałby być otwór pod filtr prawie na całej długośc boku. Więc jedyne wyjście to umieścić filtr na dłuższym boku? Obawiam się jednak wtedy o ruch tafli wody, cyrkulację itp.

Czy może da się jakoś powzmacniać konstrukcję aby było ok na bocznym boku?

Pokrywę chcę zrobić na kształ takiej http://www.retez.pl/Budowa-pokrywy.php

U mnie mniej więcej będzie wyglądać to tak http://gyazo.com/aa7c7cb79abb46c9491189a6413ee717

 

I odrazu prośba o posiadaczy tego filtra prosiłbym o podanie wymiarów otworu w pokrywie. Zamówilbym wtedy już płyty z wyciętym otworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dwie świetlówki 15W

1, że nie wejdą,

2 też dadzą tyle światla,

3 będzie to kosztowało o wiele więcej,

4 mam butle CO2.

 

Za 20 zł kupiłem te żarówki a tyle jak nie więcej by mnie kosztowała jedna świetlówka. Dodatkowo jeszcze stateczniki i inne pierdoły i koszt by wyszedł ze 100 zł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo w tym tygodniu mam zamiar robić dwie pokrywy na akwarium 54L i 145L.

Do 54 mam pokrywę kupioną w sklepie zoologicznym ale ostatnio wymieniałem starter do świetlówki i nie dość że nakrętka zabezpieczająca ten starter przed wilgocią rozkruszyła mi się w palcach to jeszcze uchwyt do świetlówki i w tamtym roku od góry musiałem ją kleić ponieważ też popękała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...