Skocz do zawartości

Filtracja- zbiornik 240L


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) nieuchronnie zbliża się moment postawienia drugiego akwa roślinnego 240L. Większość sprzętu mam już wybrane ale stanąłem przed dylematem wyboru odpowiedniego filtra lub filtrów i tutaj liczę na wasze doświadczenie ;) bo z moim to na razie tak sobie. Jako filtr wybrałem

JBL Cristal Profi e ? i właśnie tutaj mam dylemat, wedle tego co piszą powinien wystarczyć e900 ale tak się zastanawiam czy nie będzie lepiej dać 2 filtry które po pierwsze poprawą filtrację a po drugie w razie jakiejś awarii nie zostanę całkowicie pozbawiony ów filtracji. Na początku zastanawiałem się także nad e1500 ale w sumie różnica w cenie nie jest jakaś strasznie duża to może lepiej jednak będzie zainwestować w 2 kubły? Jeśli tak to ewentualnie co wybrać e700+ e700 a może e700+ e900?

Zużycie prądu praktycznie takie samo jedynie różnica w cenie zakupu. Akwarium będzie miało wymiary 120x50x40. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź :) Lepiej wydać pieniądze raz a dobrze niż później znowu robić jakieś przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kupić jbl to kupuj te nową wersję e901. Po pierwsze są energooszczędne, po drugie do starych e900 trzeba dokupić uszczelkę na na pierwszy koszyk od góry bo inaczej syfy dostają się do akwarium, po trzecie może

sz trafić na wadliwy wirnik który po pewnym czasie będzie klekotał ja w swoi wymieniałem różnią się kolorami jeden jest niebieski drugi ciemny niestety teraz nie pamiętam który jest ten wadliwy.

Jeżeli chcesz dwa to dwa e901

- zalety to jak by któryś nawalił to drugi zawsze działa

- minus zajmują więcej miejsca

Jeżeli jeden to e1501

Wybór już należy do ciebie oba rozwiązania będą dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź :) Nie zwróciłem w ogóle uwagi na nowy model, faktycznie bierze trochę mniej energii a cena praktycznie ta sama. Myślę że plusy dwóch filtrów są na tyle duże że jednak dam dwa mniejsze a nie jeden duży i jakoś poupycham to wszystko w szafce. Padło wiec na 2x e901

Dzięki bardzo :) temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...