Skocz do zawartości

[112L] Ogólny zagajnik


Dunay
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale czy filtr RO w moim przypadku nie jest przerostem formy nad treścią? Koszt armatki jest niski, dzięki niej powinienem uzyskać Ph 4 - 4,5. Na tydzień potrzebne mi będzie jakieś 15litrów. Z filtra RO i tak Ph wyjdzie 7, więc mieszając 7 z 7,5 czy nawet 7,8 nie zejdę do np. 6,5. A kupowanie filtra RO i później tą wodę znowu przepuszczać przez armatkę to już trochę bezcelowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty będziesz miał dzikusy czy hodowlane? i czy nastawiasz się na rozmnażanie, czy niekoniecznie?

Powiem tak. Kupiłem swoje kakadu (hodowlane) i trzymałem ją w kranówie (twarda, zasadowa woda), tarły się regularnie, widywałem małe przecinki, jednak wysoka twardość im nie służyła i szybko ginęły. Kupiłem filtr RO, zbiłem PH i twardości - teraz kakadu dużo rzadziej podchodzą do tarła.

Także wszystko zależy od wielu czynników, nie można z góry zakładać że wysokie ph będzie zabójcze. Ludzie trzymają otoski (a więc dużo wrażliwsze rybki) w kranowicie i jest ok.

A jeśli chodzi o sam filtr RO. Swój zamontowałem pod zlewem w kuchni, miejsca to nie zajmuje, jest wpięty w obieg na stałe. Korzystam tylko podczas podmian - wyciągam wężyk i filtruję wodę. Zysk (oprócz zbicia ph) jest taki, że mam stałe parametry wody, niezależnie co tam w rury akurat puszczą, co dodadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jakieś pielęgniczki WF, ale nie wiem czy nie porywam się z motyką na słońce. Może na początek jakieś hodowlane ramirezki czy coś a dopiero później jakieś konkretniejsze. Sam przecież trzymam otoski w "kranówie" z tymi właśnie parametrami i nie widzę, żeby im było źle, wręcz przeciwnie, czasami szaleństwom i skakaniem z szyby na szybę nie ma końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chwilowo nie mam czasu zająć się armatką torfową, poza tym jedyny torf jaki znalazłem to wysoki czyli ok, ale pakowany po 80 litrów ;/ Obecna obsada to:

30 Neonków Inessa

6 Otosków

4 Kiryski

 

Wczoraj zmierzyłem NO3, PO4 i wyszło odpowiednio 0 i 1. Pytanie, czy kupić sole? Rośliny rosną dobrze, więc nie wiem czy jest sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I przewróciliśmy wygląd akwarium do góry nogami. Tzn korzeń z prawej strony strony został obrócony i poszedł na lewo, a ten z lewej na prawo. Wszystek mech jaki miałem w akwarium został usunięty. Dziewczynie podoba się nurzaniec, więc został odsłonięty.

 

Dołączona grafika

 

Mamy również nowego gościa, z wyglądu przypomina helenkę. Przybyła zapewne od Sławka121 z roślinkami ;)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I mała aktualizacja

 

Dołączona grafika

 

Cóż, akwarium rośnie. Ostatnio wywalałem ponad metrowe nurzańce, przycinałem też niektóre, bo już całkowicie zakryły tafle wody. W międzyczasie rybki i helenki spokojnie rosły. Mam problem z glonami. Zastanawiam się nad zmianą świetlówki bo w chwili obecnej świecę 2 x 24W przy barwie 10000K i myślę by dać jedną 6500K.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Też mnie drażni taki przeskok. Natomiast korzeń na środku został wrzucony dwa dni temu i jeszcze nie tonie jedynie jest zaczepiony jest o ten większy. Kamieni jakoś nie lubię, wolę korzenie. Na razie trzymam wszystko tylko do rozrostu i zagęszczenia się. Latem kobieta planuje remont więc akwarium będzie do przestawienia, restart się szykuje ;), tym bardziej, że chcę iść głównie w Apisto Kakadu na chwilę obecną. Zmiana podłoża na piasek jest konieczna dlatego na razie rośnie sobie wszystko :D Blyxa też jest "łodygowata" a myślę bardziej o czymś wielkoliściastym niskim. Anubiasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...