Skocz do zawartości

[112L] Ogólny zagajnik


Dunay
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I nadszedł ten dzień ;) baniaczek zalany jakieś 16h temu (4.07.2012)

 

Opis zbiornika:

Pojemność - 112L

Wymiary - 80x35x40

Oświetlenie - belka aluminiowa 3x24W

Filtracja - Aqua Nova NCF-1000, wkłady zeolit + ceramika

Podłoże - JBL AquaBasis Plus 5l + bazalt

Grzałka 150W (25*C)

Flora -

Nurzaniec

Pelia

Nadwódka

Cryptocoryne wendetii

Microsorium

Christmas Moss

Willow Moss

 

Fauna - zobaczymy

 

Ozdoby - dębowy korzeń, trochę kamieni

 

Baniaczek świeżo zalany, więc na razie ciężko cokolwiek więcej o nim napisać. Świeżo po zalaniu było mleko, rano jest już lepiej. Czekam aż dojrzeje, wtedy będę jeszcze coś kombinował z ustawieniem roślinami. Mam kilka jeszcze wątpliwości.

1. Świecę na razie 2x24W, dziś godzina i codziennie godzinka więcej, aż do 10-11h na dobę. Dobrze?

2. Mam wrażenie że filtr robi mi pralkę w zbiorniku. Wszystkie rośliny się poruszają. Czy tak powinno być? Czy może powiększyć dziurki w deszczownicy by zmniejszyć ruch wody?

3. Propozycje co do obsady? Neonki i otoski na pewno, co jeszcze?

 

Dzięki za wszelkie opinie :)

 

(zdjęcie na razie bez obróbki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr który posiadasz jest przeznaczony do akwariów o pojemności od 200 do 400l. Nie wiem jak Twój filtr, ale mój ma dźwignię zmniejszającą przepływ wody, więc poczytaj w instrukcji obsługi. Akwarium prezentuje się nieźle, ale brakuje mi na dole Anubiasa Bartera.

A co do obsady proponowałbym 20 sztuk neon innesa, 5 sztuk otoska i parka pielęgniczek ramireza najlepiej gold. Sam mam podobną obsadę i jestem bardzo zadowolony. ;)

moje-pierwsze-akwarium-t44031-50.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat człowiek od którego kupowałem roślinki nie miał żadnego anubiasa, ale jak będę miał okazję to pewnie trafi do zbiornika. Co do filtra to na stronce producenta jest wzmianka:

Do akwarium max 300L, wydajność 1000L/H

Zawór ułatwiający konserwację filtra.

 

Nie mam pojęcia gdzie ten zawór :D . Bałem się na początku, że za słaby kupiłem, że mogłem dołożyć trochę do 1200 czy 1500. Ogólnie jestem zadowolony z filtra, kilka razy nacisnąłem pompkę, odpowietrzył się i ruszył. Chodzi w miarę cicho, w dzień nie słychać. Wieczorem tylko ciche brzęczenie :-) Z rybkami coś takiego będę kombinował ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mała aktualizacja.

 

Minęło 1,5 tygodnia. Korzeń zaczyna tonąć, kamień zdjęty, trzyma się na żyłkach. Oczywiście musiałem wsadzić łapy do wody a dopiero później zrobić zdjęcia, stąd ten pływający syf.

 

Dołączona grafika

 

Zakupiłem testy kropelkowe Zooleka NO2, NO3, PO4. Zrobiłem pomiar PO4 =1,0 NO2=0. Pojawiły się glony. Pytanie, miną czy jakoś walczyć? Był też "kurz" na wodzie, ale deszczownica do góry i już po kurzu.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie komentuje :P

 

Jeszcze dwa pytania.

1. Chcę trochę przykryć akwarium. Co lepsze, szło czy plexi?

2. Mam gościa w zbiorniku. Zapewne od właściciela roślin u którego dokonałem zakupu. Ktoś rozpoznaje co to za ślimak?

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Korzeń tak, bo chcę żeby wyglądał jak drzewo i zrobił na dnie trochę cienia ;) Mam jeszcze małego dębowego na lewo, którego chce wsadzić, ale zobaczymy. Czyli nikt nie poznaje co to za ślimok? I czy jeśli NO2 wynosi 0 to już baniak dojrzał? Można myśleć o rybkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy nowych mieszkańców.

 

- 6 sztuk Otosków

- 10 sztuk Neona Inessa

 

Otoski po wpuszczeniu od razu zabrały się za porządki. Wyglądały na bardzo zadowolone stanem baniaka ;) Neonki na początku walczyły z pralką w akwarium, dlatego musiałem powiększyć otwory w deszczownicy i już jest spokojniej. Często chowają się za kamieniem po lewo, ale sprawiają wrażenie bardzo głodnych, bo byle pyłek, czy kawałek mchu unosi się w wodzie to od razu cap do pyszczka.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoski zrobiły porządek z glonami. PO4 z soboty <0,25 więc spadło. Natomiast NO3 stoi w punkcie 0. Co do rozdętki to złapana i wywalona, dalszych sztuk nie widać.

 

Obecna obsada:

Neon Inessa - 18 sztuk

Otosek - 6 sztuk

Kirysek Sterby (tak przynajmniej ustaliliśmy na czacie ;) ) - 4 sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekka aktualizacja. Kamień który był po lewej stronie wyleciał w jego miejsce jest korzeń dębowy. Deszczownica z tylnej ściany została lekko skrócona i trafiła na boczną ściankę. Na zdjęciu widać jeszcze gdzieniegdzie żyłkę, którą powoli będę usuwał. Dziś powinny przyjść testy na Ph i KH/GH więc będzie więcej wiadomo o wodzie w baniaku.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniejsze ramirezy

Co rozumiesz przez to wyrażenie?

Może chodziło ci o mniejsze pielęgniczki.

 

Według mnie ramirezy jak dorosną do swoich prawidłowych wymiarów są zawsze takiej samej wielkości. :)

Chodziło mi o to że ramirezy są mniejszymi pielęgnicami od np.paletek.A jeśli nie ramirezy to może kakadu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pielęgniczki będą, wskazuje tu nazwa tematu ;) też mam wrażenie pustości na środku i mam jeszcze jeden korzonek który spróbuję umieścić. O anubiasku też jakimś myślałem na środku, albo z przodu jakiś trawniczek, tylko nie wiem z czego. Światło 48W lub 72W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...