Skocz do zawartości

Akwarium 60 litrów obsada pomocy


jarek94104
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc kupiłem sobie moje pierwsze akwarium 60 litrów. I przy kupowaniu rybek poniosło mnie i mam ich za pewne za dużo ale oddac ich nie mogę. Mam tak; 6 neonek, 2 Razbora klinowa, 2 żałobniczki, 1 glonojad, 1 kosiarka, 1 otosek, 3 gupiki, 2 molinezje, 2 mieczyki. Wiem że przesadziłem ale tak jak mówie oddac ich nie moge ale prosze o pomoc może coś kupic jakieś witaminy, pokarm, żeby tym rybką pomoc. W akwarium mam rośliny ale tylko okazyjnie zajmują mało miejca więc rryby narazie mają gdzie pływac. A i jeszcze jedno jeśli chodzi o rybki Razbora klinowa, i żałobniczki zauważyłem że jakby bardzo mało jedzą może dokupic im coś innego do jedzenia niż tylko uniwersalne jedzenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego twierdzisz że oddać ich nie możesz?

 

Kara za to Ci jakaś grozi?

 

Musisz oddać i tyle.

 

Masz kilka rodzajów ryby stadnej. Jeśli już są neonki w większej ilości niż pozostałe to tychże trzymałbym 1 stadko.

Żałobniczki, razbory zatem sio.

Na mieczyki i molki za mały baniak - sio.

Na kosiarki i glonojada za mały baniak - sio.

Otoski - dokupić do 6 sztuk.

Gupiki ok.

 

Zatem proponuję - max 15x neon inessa, 1+3 gupik, 6x otosek.

 

Rośliny są okazyjnie? A cóż to ma znaczyć? Twierdzisz że ryby mają gdzie pływać? No tak - wiezień w pierdlu też może przejść się od kraty o pryczy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej ale otosków lepiej kilka szt. Na zbrojnika niebieskiego też za małe akwa , jeśli jest to inny glonojad to też za małe akwa dla niego. Zamień go na kilka szt otosków. Fantomy chyba też są stadne więc tu nie pasują. Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy otoski czyszczą tak samo jak glonojady??

A co z czyszczeniem ma wspólnego glonojad czy otosek ? Jak każde inne ryby potrzebują pokarmu żeby żyć. Zapewne chodzi ci o glony z szyb , ten problem załatwia się gąbką czy czyścikiem do szyb.

Piszesz że błędem było założenie akwa. Widzisz bo najpierw się czyta i pyta a później się kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jeszcze jedno mam 4 samce na 2 samice gupików dobrze czy źle??

 

I już masz problem bo taka ilość samców zamęczy te samice i zostaniesz z samymi samcami. Dwóch samców też raczej nikt nie weźmie,chyba że masz jakiegoś znajomego z akwarium.W tej sytuacji ja bym dokupił 3 samice,myślę że to by wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...