Skocz do zawartości

Zdychają mieczyki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kilka mieczyków wczoraj mi zdechła młoda samica ok 3cm , i samiec ok 5cm zdechły w nocy i co dziwne w tym samym miejscu a jeszcze o 23 w nocy pływały ładne , jedno zdechło dziś drugie wczoraj , jakaś choroba ? czy może zbieg okoliczności ? Bo widzę że samiec platki też pływa dziwnie rzuca go na boki i ma sklejony ogon , dziobią go inne ryby . Na mieczykach nie widziałem nic niepokojącego . Akwarium ma ok 450l , ryby min jak molinezja, gupik, gurami , mieczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego opisu ciężko wywróżyć co jest przyczyną zejść. Powinieneś więcej danych: PH, GH, KH, NO2, NO3, amoniak, temperatura, filtracja, oświetlenie, jego moc i czas świecenia. Jak nie masz testów to lipa. Może masz PH 9, albo wysokie stężenie amoniaku, albo termostat w grzałce Ci padł i masz 35C.

 

Przeczytaj to najpierw: krótki tekst o tym jak uzyskać odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropelkowe bo wystarczają na bardzo długo i są dokładniejsze. Podstawowy to PH i NO2 - tak uważam.

Jeśli fundusze nie są problemem to kupujesz cały secik: PH, KH, GH, NH3/NH4, NO2, NO3, PO4.

 

Ja używam jak na razie tylko kilka: PH, KH, GH, NO2, NO3

 

Polecam JBL, ale myślę, że SERa, Tropical, Tetra też będą skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko jest na Allegro i niestety w tych cenach. Szukaj sklepu ze swojej miejscowości, możesz odebrać osobiście. W ostateczności, kiedy cena jest dla ciebie zaporowa, kup paskowe. Ale spotkałem się z wieloma opiniami, że one przekłamują.

 

Chyba, że masz znajomego, który przyszedł by z testami do Ciebie i je wykonał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...