Skocz do zawartości

Zestaw CO2


przemeee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proponuję trochę inną filozofię w nawożeniu CO2. Również posiadam akwarium 200l. Jak przypuszczam Twoje akwarium będziesz użytkować jeszcze b.bardzo długo. Dlatego proponuję zakup całego zeatawu do nawożenia CO2. Wiem, że jest to wydatek kilkuset zł, ale w rozłożeniu na lata jest to wygodne i praktycznie zakup niweluje się w czasie. Jestem sceptycznie nastawiony do różnego rodzaju bombrowni i innych wynalazków. Wiem, że nie każdego stać na zakup całego zestawu, ale każde hobby kosztuje. Proponuje sklep roslinyakwariowe.pl z Krakowa. Nie jest tani, ale można się się tam dobrze zorientować w technice CO2. Proszę też pamiętać, że koszt napełnienia 2l butli CO2 (która wystarczy na kilka miesięcy) to koszt ok.10-15zł (czyli prawi nic).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem sceptycznie nastawiony do różnego rodzaju bombrowni

A ja jestem sceptycznie nastawiony do Twojej wiedzy w tym momencie. Bimbrownia jak najbardziej działa, nie gorzej niż butla, produkuje takie samo CO2, aczkolwiek w zbiorniku tej wielkości się nie sprawdzi, a budowa dwóch, to dwa razy więcej zabawy i marnowanie cennego czasu. Nie zawsze trzeba kupować drogi sprzęt, z jednego z droższych sklepów, jeszcze najlepiej z odpowiednią metką, żeby uzyskać zadowalający efekt. ;)

 

Oczywiście w drugą stronę też nie można przegiąć, bo poza świetnymi rozwiązaniami DIY za praktycznie darmo, jest masa sprzętu pozornie taniego, który wyjdzie bardzo drogi w eksploatacji. Koronnym przykładem niech będą tanie zestawy CO2 z małymi butlami do jednorazowego użytku [na RA też takie sprzedają]. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimbrownia jak najbardziej działa, nie gorzej niż butla,

Czyli lepiej lub tak samo?

Żarty sobie robisz,albo nie używałeś nigdy zestawu z butlą.

Metody rozpuszczania co2 w porównaniu do bimbrowni są ograniczone,wielu z Nas korzysta z dyfuzorów ze strzykawki i drewna lipy,bimbrownia się nie sprawdzi w tym przypadku,to tylko mały przykład można jeszcze wspomnieć o nieciekawym zapachu w pomieszczeniu gdzie ona stoi.

Co do komfortu obsługi:

Bimber trzeba co jakiś czas zamieniać(tydzień lub dwa),a to cenny czas,w przypadku 2l wysokociśnieniowej butli w akwarium 200l wystarczy spokojnie na 4 miesiące bez żadnej ingerencji w dobrze ustawiony zestaw(wyłącznik czasowy i elektrozawór).

Bimbrownia,owszem działa ale przy niej zawsze istnieje ryzyko rozszczelnienia lub zagazowania ryb,butla przebija ją w tym również,można tak ustawić podawanie co2 że będzie stale podawana ta sama dawka przez wiele tygodni bez żadnego ryzyka.

Każdy myślący akwarysta wybrał by butlę jeśli kasa pozwala,bimbrownia może być ale jest jak dla mnie to jak robienie mebelka metodą młotka i siekierki.

Bierz taką butlę i taki zesatw,rośliny się odwdzięczą.

http://allegro.pl/butla-co2-3-kg-pelna- ... 26503.html

http://allegro.pl/zestaw-co2-reduktor-w ... 21213.html

Zestaw warty ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimbrownia jak najbardziej działa, nie gorzej niż butla,

Czyli lepiej lub tak samo?
W małym zbiorniku, nie w tym, pomijając kwestie praktyczne, finalny efekt we wzroście roślin byłby dokładnie taki sam. Myślący akwarysta nie musi wcale wydać 200zł, żeby mieć to samo w baniaku za 2zł. Szczególnie że ja nie wyceniam 5 minut swojego cennego czasu co 2 tygodnie na 195zł. Szczerze mówiąc, jakby tak pomyśleć bez zaślepienia regułkami które powtarzasz, to nawet te kilkanaście minut w miesiącu, a czas poświęcony na to że musimy specjalnie pojechać nabić butlę - to też nie jakaś wielka różnica, z tym że z bimbrownią bawimy się dużo częściej i jest to oczywiście mniej wygodne. Mój post był konkretnym odniesieniem do konkretnego nieprawdziwego zdania napisanego przez Mako, trzy grosze które dołożyłeś nie podważają w nawet najmniejszym stopniu moich słów. :)

 

PS: Pogrubiłem Ci jedno zdanie z poprzedniego posta. Warto było je przeczytać ze zrozumieniem przed napisaniem kolejnego. Bo piszesz jakbym tutaj, konkretnie, autorowi doradzał bimbro, co jest brzydką nieprawdą. ;)

 

Edit: Już nie "karmię trolla" i nie nabijam tutaj. Powiedziałem co miałem, jako odpowiedź na post Mako, który mógł wprowadzać w błąd początkujących którzy mogli to przeczytać. To nie ja podchwyciłem dobry temat na OT. Robię tak od 10 000 postów [licznik nie liczy wszystkich] i nikt nie miał z tym jeszcze problemu. Chill. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na tytuł tematu,to nie jest temat o tym co jest lepsze bimber czy butla.

Lecisz w OT jak się patrzy.

Poleciłem taki zestaw jaki uważam za odpowiedni do tego akwarium i uważam że bardzo dobrze spełni swoją rolę.

Nie pisz słowa "bimbrownia" kiedy ktoś chce kupić zestaw z butlą,nie w tym przypadku.

On szuka tylko oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiyam,

 

Przepraszam za całe zamieszanie pt: "Co lepsze bombrownia czy zestaw butlowy CO2". Chodzi mi o to, że w sklepie, który wymieniłem poprzednio można się w miarę dobrze zorientować odnośnie techniki CO2. Gdzie ktoś kupi butlę, licznik bąbelków czy elektrozawór to sprawa drugorzędna. Jeśli się wie co kupić to ze znalezieniem odpowiedniej oferty nie powinno być problemów. Ponieważ nie mam na codzień zbyt dużo czasu to w moim akwarium dawkowanie CO2 odbywa się za pomocą SERA SERAMIC PH CONTROLLER. Jednak jest to wydatek ogromny. Dlatego nawet nie proponuję. Jak to zwykle bywa, decyzja należy do klienta. Bimbrownia też działa. Ja nie polecam (patrz uwagi eksperta).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...