Jump to content

Aquel Unimax 250

Recommended Posts

Przedwczoraj został kupiony filtr Aquael Unimax 250 Professional,pokrywa standartowa 80*35cm,i akwarium o wymiarach 80*35*40 cm.

Wszystko fajnie ale mam kilka pytań dotyczących tego filtra.Mianowicie:

1.Czy według Was jest to dobry filtr ?

2.Czy to prawda że trzeba go czyścić tylko raz na pół roku ? :mrgreen:

3.Jak nie to co ile ?

4.http://www.youtube.com/watch?v=hWkhKXFDz9Q - czy ta podłużna " rurka " na początku filmu powinna być w akwarium czy w filtrze?

5.Akwarium ma takie 2 szybki(na przedniej i tylnej szybie frontowej)i o wymiarach 65 * 5 cm ( na oko ) - po co to jest ?

6.Jak zakładamy tą część zewnętrzną do akwarium ?

7.Bo jak to się założy ja jest najłatwiej pokrywa się nie domyka.

8.Trzeba przyciąć pokrywę ? :shock:

To wszystko.Proszę o szybką odpowiedź bo dziś albo jutro przyjdą rośliny i będzie zakładane i zalewane akwarium.

1. Skoro już go kupiłeś to trochę za późno na takie pytania... Ale tak, to dobry filtr.

2,3. Jest to całkiem wykonalne. Czyścisz wtedy gdy wyraźnie spada przepływ. Możesz zastosować prefiltr, ograniczy to zapychanie filtra, będziesz musiał tylko częściej czyścić sam prefiltr.

4. Jeśli masz na myśli ten pionowy "bagnet", to według instrukcji służy do zalewania filtra. Spokojnie może być w akwarium, ja na niego mam założoną gąbkę (od fan 2 plusa chyba) która służy mi jako prefiltr. Dokupiłem drugi taki i z podobną gąbką założyłem go w filtrze (w miejscu na lampę uv) i tworzy dodatkową powierzchnię filtracyjną.

5. To wzmocnienia wzdłużne (żeby Ci się szyba nie wyginała pod naporem wody).

6. Dokładnie tak jak na tym filmie. Tak żeby rurki ominęły wzmocnienie (zapewne trzeba będzie trochę podciąć pokrywę - tak jak na filmie).

A wzmocnienie wypada na całej długości istniejących otworów w pokrywie, czy tylko częściowo? Zmieścisz jedną rurkę? Jak tak to dajesz jedną z jednej strony, a drugą z przeciwnej.

Z tyłu pokrywy są dwa standardowe otwory, przez które w teorii ma wychodzić m.in. kabel od oświetlenia i grzałki, wygląda ona tak (z drobnymi, nieistotnymi różnicami):

http://allegro.pl/pokrywa-80x35-prosta- ... 12939.html

Problemem jest, kiedy montujemy element który przewieszony powinien być pod pokrywą, ten który jest stabilizowany śrubką i do którego z zewnątrz dochodzą rurki, a od wewnątrz deszczownica. Kiedy jest zamontowany pokrywa się na nim opiera i nie zamyka, ale nie ze względu na brak miejsca na wysokość, tylko przez ten plastik z tyłu pokrywy. Zastanawiam się, czy to ja jakoś dziwnie to montuje, czy po prostu ta pokrywa jest nieprzystosowana do tego modelu filtra.