Skocz do zawartości

Jak obsadzić baniaczek112l już dwa dni po restarcie.


Rekomendowane odpowiedzi

nie zostanę przy stałych rybkach zostawie tylko kiryśli 2 skalary i dokupie neon z 20 i jakieś 2 kosiarki i zbrojnika.

A o roślinkach myślałem o kryptokorynie nadwóce trókwiatowej jakiś mech na korzeń i kabombe może nieznam się na roslinach ale żwir rónież chciałem zmienić na drobniejszy ale niewiem narazie jaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zostanę przy stałych rybkach zostawie tylko kiryśli 2 skalary i dokupie neon z 20 i jakieś 2 kosiarki i zbrojnika.

 

Jeśli się nie myle to neony są przysmakiem skalarów więc to raczej nie bedzie strzał w dziesiątke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zostanę przy stałych rybkach zostawie tylko kiryśli 2 skalary i dokupie neon z 20 i jakieś 2 kosiarki i zbrojnika.

 

Jeśli się nie myle to neony są przysmakiem skalarów więc to raczej nie bedzie strzał w dziesiątke.

Jeśli masz już wychodowane swoje skalary to nowe małe neonki posłużą jako pokarm. Chyba, że kupisz małe neonki z małym skalarami i razem je wpuścisz od małego to jest szansa że będzie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam ci przykłady baniaczków, których aranżacja mi się podoba:

viewtopic.php?f=22&t=4151&st=0&sk=t&sd=a&start=70

viewtopic.php?f=22&t=914&st=0&sk=t&sd=a&start=80

viewtopic.php?f=22&t=5568

viewtopic.php?f=22&t=5315

A to mój baniak:

viewtopic.php?f=22&t=2037&st=0&sk=t&sd=a&start=80

Spróbuj zaczerpnąć jakiejś inspiracji z powyzszych zdjęć ;)

A co do neonków ze skalarami - może zamiast neonków lepiej miedziki? Albo hokejówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam skalary z neonami inensa od dawna ok 1.5-2 lata i od tej pory miałem 15 neon i teraz też mam tyle neon skalary mi ich nie zjadają . Po prostu je dobrze karmie. Różnym suchym i żywym pokarem. Tak samo jest z piraniami jak je dobrze karmisz to innych ryb nie zje.

więc może jest przysmakiem ale u mnie nikt nikogo nie zjada.

 

Dzięki Nirw Ania na pewno mi się to przyda.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę planuje restart mojego 100l baniaczka

rozmiary 80x40x30

Jestem otwarty na propozycję roślin i podłoża praktycznie całego wyglądu.

 

odszukaj takiego moderatora mei :) ona jest chętna i napewno ci pomoże - ma dziewczyna talent -

 

edit: to jej temat - viewtopic.php?f=22&t=4151

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdjęcia napewno się przydadzą a może ktoś doradzić jakiś fajny żwirek najlepiej coś ciemnego-szarego bo miałem zamiar kupić piasek kwarcowy i pod to torf[dla roślin]. Ale nie można i teraz nie_mam zielonego pojęcia na podłoże. :o

I oczywiście granulacja bardzo drobna 1-5mm.

 

MOD: Ortografia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akwarium myślę że zostanie tylko parka skalara i kiryski a reszta do sklepu.

Mam jeszcze pare pytań:

-Czy jest świetlówka 54lub 80w t8?[patrze po allegro i tylko t5]

-Jakie mi poradzicie roślinki???planowałem: nadwódke trójkiwiatową ale obawiam się że niem w zoologu, gałęzarke 2-3 sztuki, moczarki, kabomby i jakieś 2 kryptokoryny. czy coś innego mi doradzicie.

-A rybki? planuje tylko skromnie bo parę skalara i kiryski Ale myślałem o ramizeraz jakieś 2parki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zostanę przy stałych rybkach zostawie tylko kiryśli 2 skalary i dokupie neon z 20 i jakieś 2 kosiarki i zbrojnika.

 

Jeśli się nie myle to neony są przysmakiem skalarów więc to raczej nie bedzie strzał w dziesiątke.
Skalary u mnie dorosłe nie jedzą kardynałków mam 10 i 3 danio dokupuję neony i nic im nie zrobią nie wszystkie skalary jedzą neony he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam ponownie.

Już od poniedziałku jest zrestartowane akwarium.

 

Wyposarzenie to

Wiltr "AquaEL turbofilter 350"

Grzałka 100w ale marki nie znam.

Napowietrzanie ["HP5000]

Oświetlenie narazie 18w osram barwy nie znam.

Wraz z nową pokrywą nowe oświetlenie do 2 tyg.

 

Ryby:

4-skalary

4-kardynałki

6-neon innensa

6-żałobniczek

2-bystrzyki złote

2-kirysniki czarnoplame

1-kirysek marmurowy

2-danio pręgowany i 1lamparci[już są stare długo już nie pozyją

6-molinezjii i narybek ok 30sztuk

 

Flora

Myślę na 2 żabienice i mech jawajski na pień proszę o rade.

 

fotki dam jak najszybciej.

post-1743-13685155496203_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

tak mała ta fotka, że prawie nic nie widać. Strasznie mało roślin, a dużo rybek...

4-skalary

4-kardynałki

6-neon innensa

6-żałobniczek

2-bystrzyki złote

2-kirysniki czarnoplame

1-kirysek marmurowy

2-danio pręgowany i 1lamparci[już są stare długo już nie pozyją

6-molinezjii i narybek ok 30sztuk

Bardzo dużo ryb jak na 112l, tzw. zupa rybna :(

kardynałki raczej zimnolubne, stadne, min 8 szt

neon inesa ryba stadna, min 8 szt

żałobniczka ryba stadna

bystrzyk złoty - nie znam takiej odmiany :shock: , bystrzyki rybami stadnymi

kiryśnik czarnoplamy ok

kirysek marmurkowy? znam tylko gurami marmurkowe - tez kiepski pomysł z jedną sztuką

danio jeden i drugi też stadny, zimnolubny jak kardynałek

molinezja ok tylko strasznie dużo jej w akwa...

 

Jak widzisz masz prawie same stadne ryby, które dobrze czują się w zarośniętych zbiornikach w ilości min 8 szt. Zdecyduj się na jedną ławicę z górnej partii akwarium (polecam neony, bo ożywią te molinezje), postaraj się wymienić inne ryby na te konkretne do stada. Do tego zostaw te kiryśniki i molinezje. Najlepiej też podziel się z kimś, bo będziesz miał w krótkim czasie plagę :!: dokup małe stadko kirysków - np. spiżowych, lub panda czy pstrych i wszystko. Koniecznie dosadź roślin! pomogą one utrzymać w miarę dobre warunki wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Polecam ciemny żwirek bazaltowy. Bardzo ładnie wyglądają na nim i rośliny i rybki. http://allegro.pl/item599509738_grys_ba ... 30_kg.html

Witam serdecznie, mam pytanie do tego żwiru bazaltowego. Planuje w akwarium trzymać neonki dlatego wydaje mi się że naladniej prezentowały by się na żwirze ciemnym ale oprocz tego planuje zakupić kiryski a tu sporo czytalem że mogą się kaleczyć na takim żwirze. Z doświadczenia może sie ktoś wypowiedzieć o tej hipotezie? Z góry dziekuje ze odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...