Skocz do zawartości

Woda w basenie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W piątek będę rozkładał basen (objętość 5000l)

 

Zazwyczaj to było tak, że dałem do dozownika tabletkę z chlorem i sobie tak pływała lecz po jakimś czasie woda i tak się robiła lekko zielona i dno zarastało glonem no a na koniec pół dnia czyszczenia basenu.

 

W tym roku chciałem do tego podejść bardziej profesjonalnie lecz z nie wielkim nakładem pieniędzy.

Mam do dyspozycji tabletki z chlorem, czysty chlor, testy na Ph i jak będzie trzeba to mogę kupić na chlor.

Woda obecnie ma ok. 7,4 Ph czyli Ph- bym nie potrzebował lecz jak by było trzeba to mogę je dokupić.

 

Są jakieś wyjścia aby nie było trzeba używać wszystkich środków tak jak tutaj bo na dłuższą metę taniej mnie wyjdzie wymiana całej wody i podgrzanie jej w piecu niż te wszystkie środki: http://baseny-sauny.pl/static/show/Poradnik/id=59

 

Z góry dzięki za pomoc, mile widziane wszystkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wsadzasz tabletki (możliwe że za mało ich wsadzasz u mnie luźno na dnie leży jedna sztuka i nie ma kłopotu)to woda powinna przez jakiś czas a najlepiej noc filtrowana za pomocą pompki.

To powoduje większą rozpuszczalność i rozprzestrzenienie się środka po całym basenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dać tabletkę do dozownika, a mam jeszcze chlor w płynie, który stosują na publicznych basenach i nie bardzo wiem w jakich ilościach go podawać i co jaki czas dlatego też pomyślałem o testach na chlor.

 

Wiesz coś o tej flokulacji, zabezpieczeniu przed glonami itp? Wystarczy sam chlor i odpowiednie Ph?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,zdjęcia pomyliłem hyhy :D

Używam tablet Interline long 90 200gram.

Narysowali na opakowaniu że odpowiednie stężenie to 0,9mg/l chloru może być troszkę więcej,nieznacznie.

Przy stężeniu powyżej 5mg/l woda nie nadaje się do kąpieli i jest bardzo szkodliwa ze względów na cyjanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę w basenie również mam lecz przepływu nie pamiętam a nie bardzo chce mi się iść na dwór :)

Tabletki mam takie jak te: http://allegro.pl/chlor-tabletki-3w1-ch ... 94852.html

Co do chloru w płynie to jest N/N lecz postaram się zapytać znajomemu jak to dawkować.

 

Co do stężenia chloru to u mnie jest napisane, że minimalny poziom to 0,3 mg/l, a po zastosowaniu Chlor Szok poziom podniesie się do 6mg/l :shock:

Napisane jest również, że 1 tabletka zapewnia odpowiednie stężenie chloru na 1 tydzień w basenie o pojemności 50m3 oraz, że przy pracy ciągłej stosować 1 tabletkę na 10m3 wody tygodniowo.

Ja trochę tej instrukcji nie rozumiem najpierw 50m3, a teraz 10m3 :roll:

 

Czy podczas stosowania tabletek mogę lać ten chlor czy lepiej nie ryzykować i kupić testy oraz co ja mam zrobić z 3 i 4 punktem na tym

zdjęciu:?

Dołączona grafika

 

Ile tobie wytrzymuje ta woda przy samych tabletkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...