Skocz do zawartości

Blackwater dla gupików?


tictac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zrobić swoim gupikom w akwarium blackwater, do tego dorzucić parę korzeni, rozrośniętych, gęstych roślin - warunki trochę podobne do mokradeł na Florydzie ( http://us.123rf.com/400wm/400/400/iofoto/iofoto0712/iofoto071205212/2245618-american-alligator-k-piel-w-mokrad-a-z-everglades-national-park-floryda-usa.jpg o takie coś mi chodzi).

W necie wyczytałem, że aby zrobić wodę o bardziej bursztynowo-brunatnej barwie dobrze jest dorzucić szyszkę, czy liście. Do zabarwienia kupiłem TORFIN od Tropicala.

Myślicie, że taka lekko kwaśna woda (szyszka i liście ją trochę zakwaszą jednak) będzie w porządku dla gupików? I czy w ogóle blackwater to jest dobry pomysł na akwarium dla nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupiki w BW ? Jest wiele ciekawszych rybek do takich zbiorników :)

Co do zabarwienia wody to stosuje się szyszki olchy , są o wiele tańsze i skuteczniejsze od chemii.

Tak, chciałem gupiki, bo chcę to zrobić w mniejszym akwa - 30litrów. Chciałem tam wpuścić 2+1. W 112l zbywa mi akurat kilka gupików, a tam mam normalne akwa, bez żadnego BW.

Ale pytanie moje brzmiało - czy to będą odpowiednie warunki dla nich?

 

Jakie inne ryby byś proponował do 30 do BW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Florydę, to zostały one introdukowane, to nie ich naturalne siedliska.

O ile kolor wody i wystój ok, to w prawdziwym BW z prawdziwymi parametrami z BW być nawet nie powinny.

 

Jakie inne ryby byś proponował do 30 do BW?

Wymiary?

Ten TORFIN z Tropicala zmieni parametry wody, czy tylko nadaje jej kolor?

Tak na oko to ze 40cm na długość ma, nie jestem w stanie podać dokłandnie wymiarów, bo nie mam pod ręką niczego do zmierzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe akwarium z gupikami po paru miesiącach staje się za małym akwarium, jeśli nie ma co zjadać narybku.

 

Wymiary i parametry wody

 

Nie straszcie tymi gupikami tak.Jak tam nie będzie roślin to narybek nie ma szans na przeżycie(choć i są inne przypadki).A jak znajdziesz jakiegoś malucha daj go do 112l.Tam na pewno nie przeżyje :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...