Skocz do zawartości

Padają mi ryby nie wiem od czego-pomóżcie mi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu padają mi ryby mam trochę przerybione akwarium, 8 Neonków Czerwonych, 3 Kiryski Pstre, 2 Mieczyki i 10 7 tygodniowych gupików. Wcześniej padły mi dwa Kiryski na jakąś chorobę miały między płetwą boczną a brzuszną z prawej strony czerwone spuchnięcie to było tuż po ospie na ospę padło mi 4 Neonki ale już jest ok. Po wyleczeniu ospy zdechło 19 młodziutkich kilka tygodniowych gupików zostało mi tylko 10, u jednego z nich zauważyłem na czole coś jak by guz białego koloru. Dziś padła mi matka narybku znalazłem ją wygiętą w prawą stronę, czy może ty być powodem przerybienia? Właśnie zrobiłem testy kropelkowe i wyszło mi NO2=0,1, NO3=25, NH3=1, PO4=około 2 do 3. Jeden z Mieczyków największa ryba w akwarium jest dosyć agresywna ale gania tylko mniejszego Mieczyka i od około tygodnia już nie żyjącą samicę Gupika, Mieczyk jest najbardziej agresywny przy karmieniu ale w ciągu dnia też mu się zdarzy pogonić w/w ryby.

Dodam jeszcze że temperatura ma około 24*C w ostatnich dniach kiedy jest upał 26*C. Napowietrzanie mam bardzo dobre wylot wody z filtru wyrzuca wodę do góry i porusza lustrem wody deszczownicę zdjąłem bo bo jest do niczego i mam też napowietrzacz wszystko to pracuje cały 24h/d.

Proszę bardzo pomóżcie mi. Co może być przyczyną śmieci moich rybek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz grzałkę?Na jaka temperaturę jest ustawiona skoro są takie skoki?

Kiedy akwarium zostało zalane i czy dojrzewało bez obecności ryb co najmniej 14 dni?

Akwarium zalane 29 kwietnia, pierwsze dwa Mieczyki wpuściłem po prawie dwóch tygodniach. Grzałka jest ustawiona na 23*C normalnie termometr pokazuje 24*C teraz wzrosła temperatura przez upały, grzałka jest z termostatem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wymiary 60x33x23 cm, 45l wody szacuję na 37 do 40l

Mieczyki, Neonki i Kiryski zamierzam oddać.

 

Bez komentarza.

 

I nie wciskaj mi kitu, że oddasz. Bo tak nie będzie.

 

Jakieś pytania jeszcze?

Acha, wiem. Odpowiem z góry:

 

Przy tym akwarium i tej obsadzie: to długo tych ryb nie będziesz mieć. I nic na to nie poradzisz w obecnej chwili.

 

Sorrka, taka prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw grzałkę tak by temperatura wzrosła do 26C teraz jest ustawiona za nisko i stąd pewnie złapały ospę.Termometr musi być przyklejony jak najdalej od grzałki.

W jakiej ilości i jak często podmieniasz wodę,jaki masz filtr,czy pracuje cały czas?

Możesz napisać jaką masz obecnie obsadę bo już nie łapię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A neony?

Mieczyki i kirysy nie nadają się do takiego akwarium,za małe jest.

Czy ryby które masz teraz mają jakieś zmiany chorobowe obtarcia,ślady ospy,pleśniawki?

gania tylko mniejszego Mieczyka i od około tygodnia już nie żyjącą samicę Gupika,

To ciekawe.

Czytaj uważnie posty przed wysłaniem. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za małe akwarium na takie ryby. Sorry ale spieprzyłeś sprawę już od początku więc się nie dziw że Ci rybki padają.

Poczytaj trochę jakie rybki nadają się do takiego akwarium, swoje oddaj do zoologa albo jakiemuś znajomemu (z odpowiednim akwarium) i zacznij od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A neony?

Z Neonami wszystko ok pływają w ławicy i są ładnie wybarwione.

Czy ryby które masz teraz mają jakieś zmiany chorobowe obtarcia,ślady ospy,pleśniawki?

U żadnych ryb nic nie widzę niepokojącego, objawy ospy dawno minęły, ryby nie mają się o co skaleczyć. Jedynie nie żyjąca samica i Mieczyk unosiła się/unosi się czasami tuż poniżej powierzchni wody ale to dla tych ryb z tego co czytałem naturalne zjawisko i nie trwa to długo 3-5 min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak widać w przyrodzie musi być równowaga.

Odpadły osobniki najbardziej wrażliwe na no2.Miałeś na pewno wyższe niż teraz ale to wcale nie oznacza że jak ryby nie padają to jest oki.Zalecana trochę większa podmiana wody i napowietrzanie w celu zmniejszenia no2.

No2 na poziomie wykrywalnym w wodzie jest również szkodliwe/wręcz toksyczne,ryby są na pewno podtruwane.

No2 doprowadź do zera.

Oddaj mieczyki,kiryski.

Kontroluj no2,ryby rosną i nawet się nie obejrzysz jak zaczną ponownie padać,no2 je zabije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu zaraz napisze że neony można trzymać w takim litrażu,a ja jestem inny bo ryb się nie męczy.

Wymagają gęsto obsadzonego zbiornika i przestrzeni do pływania,sam teraz powiedz ile jej będzie w tak małym akwarium.

Minimum 54 l,ale wiadomo im akwarium jest większe i jest ich więcej to będą się lepiej czuły,to ryby z silnym instynktem ławicowym.

Odradzam.

Miej też na uwadze szybko rosnący narybek gupika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...