Skocz do zawartości

obsada akwarium 2 pytania


bioly1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum. Mam akwarium 86l. Na dnie mam piasek, w nim wsadzone roślinki ok 15 dużych roślin i do tego trawa i mech. 2 korzenie delikatnie porośnięte mchem. Oświetlenie 2 lampy jarzeniowe 1 - 20w 10 000k i 2 - 18w 6 500k . filtr kaskadowy wiszący na bocznej ściance aqual tzn-1. temperatura wody około 28 stopni. Ph w granicach 6.5-7 .

 

Do tego mam rybki : Około 30 neonków innes , 5 kiryskow , około 20 krewetek w tym 2 filtrujace , 2 rozbory klinowe i 2 gupiki ( rozbory i gupiki na oddanie ) i jeszcze mam ok 10 ślimaków helena.

 

mam 2 pytania co zmienić w akwarium ?

bo jestem nowy i wszystko zaczynam. akwarium zalane 10 czerwca.

 

 

i jeszcze jedno pytanie jakiego glonojada kupić żeby nie zniszczył roslinek i pasował do warunków w akwarium ?

 

proszę o pomoc :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glonojad jak najbardziej nie pasuje. Tak jak koledzy wyżej otoski lub dwie młode kosiarki w ostateczności.

Pielęgniczki ramirezki 1+2 jak najbardziej bardzo piękne i spokojne ryby. Obsadą się nie martw jak będzie wszystko grało to pozostaje się cieszyć pięknym akwarium. Pozdrawiam... Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glonojad jak najbardziej nie pasuje. Tak jak koledzy wyżej otoski lub dwie młode kosiarki w ostateczności.

Pielęgniczki ramirezki 1+2 jak najbardziej bardzo piękne i spokojne ryby. Obsadą się nie martw jak będzie wszystko grało to pozostaje się cieszyć pięknym akwarium. Pozdrawiam... Krzysiek

To Ci Krzysiek namieszał.

 

Po kolei:

Glonojad - ma racje, nie nadaje się do małego akwarium.

Otoski, jak najbardziej.

Dwie młodziutkie kosiareczki odpadają. To ryba stadna jest, a potem trzeba mieć co z 15 cm rybą robić.

Ramirezki trzyma się w parach, sytuacja haremowa zdarza się ale "one in the million"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...