Skocz do zawartości

ZAKŁADANIE AKWARIUM OD PODSTAW


benusixx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myśle, że na Jazgarze, które przeciętnie osiągają 15-20 cm to i 200 litrów spokojnie styknie.

Maksymalnie 25 cm. Dałbym przynajmniej wymiarowe 240l.

 

A co do łowienia na wędkę to nie mam pojęcia jak inaczej łowić, nie mam podrywki ani nic takiego , kiedyś próbowałem taką siątką na komary łowić drobnicę ale nic się nie udawało.. nie mam pojęcia jak to zrobić.

Trzeba mieć doświadczenie. ;)

Od małego łapałem ryby na wiadro. Podchodziłem koło skałki w rzece, powoli przysuwałem wiadro. Najlepiej znaleźć miejsce przy brzegu, gdzie ryba skryta jest między skałami i jest tylko jedna droga ucieczki. Jak jest więcej to można ostrożnie inne drogi zatamować kamieniami. Wiadro przysuwałem do ryby w miejscu ucieczki i szybkim ruchem ręki zaganiałem ja do wiadra. Skuteczność mniej więcej 50%. Zależy od ryby. Jednak wiadro miało wady. Było widoczne - to się nie da ukryć. I podczas wyciągania wiadra z wody jeżeli ryba się złapała, to gdy się wyciągało wylewała się woda i ryba czasami z nią uciekała. Przerzuciłem się na podbierak. Najlepszy z długim uchwytem, szeroką, trójkątną siatką o małych oczkach. I tak łapałem kiełbie na żywca do sprzedaży. Z podrywką nigdy nie próbowałem, chociaż moi znajomi często tak łowili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że na Jazgarze, które przeciętnie osiągają 15-20 cm to i 200 litrów spokojnie styknie.

Maksymalnie 25 cm. Dałbym przynajmniej wymiarowe 240l.

 

Te 25 cm to sporadycznie, ale jako, że zawsze lepiej dać większe szkło myśle, że 240l będzie w sam raz. Można by nawet pomyśleć o wpuszczeniu 4-5 małych Kiełbi do towarzystwa ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że na Jazgarze, które przeciętnie osiągają 15-20 cm to i 200 litrów spokojnie styknie.

Maksymalnie 25 cm. Dałbym przynajmniej wymiarowe 240l.

 

Te 25 cm to sporadycznie, ale jako, że zawsze lepiej dać większe szkło myśle, że 240l będzie w sam raz. Można by nawet pomyśleć o wpuszczeniu 4-5 małych Kiełbi do towarzystwa ;)

Będą całkowicie bezpieczne. Można by się też pokusić o ślize. Ukleje do toni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem podbierak :D Zamiast zwykłej siatki jest siatka na komary :D Tyle że rzeka na której planuje łowić jest baaardzo duża więc może być mały problem, ale pobawię się :)

 

 

A przed chwilą okonka przyniosłem do domu, wrzuciłem mu glizdkę małą i wszamał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu - są wakacje,Ci którzy chodzą do szkoły mają wolne więc im się nudzi a jak mniemam benusixx należy do szczęśliwego grona uczniów lub studentów :D

Teraz na serio: W wieku 4–5 lat jazgarz mierzy mniej niż 10 cm długości. ( wikipedia )

Albo wikipedia się myli albo Wy.

Ja raz miałem ukleje w akwarium to brat musiał sprintem do stawu biec żeby ją uratować :D .

W jakiej temperaturze będziesz je trzymał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś koszmar jeśli Ty masz zamiar przez przynajmniej 3 tygodnie trzymać okonia w wiadrze i przynosić go do domu na karmienie. Czy tylko ja tutaj widzę że tak być nie powinno? :shock:

Niestety nie pójdziesz do jego domu i nie wypuścisz tego okonka. Ale jeszcze raz spróbujmy przemówić mu do rozsądku. Drogi użytkowniku naszego forum. Oświadczam że to jest złe co planujesz i dużo osób też Ci to powie, ponieważ fundamentem prawidłowego funkcjonowania zwierząt w akwarium jest cykl azotowy. Proszę poczytaj o nim zanim założysz akwarium.

 

Masz już siatkę. Jak założysz akwarium i dojrzejże to pójdź z nią dopiero złowić sobie ryby.

 

Teraz na serio: W wieku 4–5 lat jazgarz mierzy mniej niż 10 cm długości. ( wikipedia )

Albo wikipedia się myli albo Wy.

Nikt się tutaj nie myli. Wielkość zależy od miejsca występowania. W Zatoce Fińskiej osiąga ponad 30 cm. Maksymalnie 25 cm. w naszej części Europy. W wieku 4-5 lat osiąga około 10 cm. ale przecież żyje dłużej. A ja właśnie wyznaję taką zasadę, ze należy zrobić rybom w akwarium takie minimalne warunki, na jakie pozwoliły by egzystowanie rybom o maksymalnej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś koszmar jeśli Ty masz zamiar przez przynajmniej 3 tygodnie trzymać okonia w wiadrze i przynosić go do domu na karmienie. Czy tylko ja tutaj widzę że tak być nie powinno? :shock:

 

nie martw się , okonek wrócił na wolność do rzeki :) załatwiłem sobie u znajomego tak że każdej chwili mi odłowi co będę chciał :) akwa już mam załatwione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...