Skocz do zawartości

Problem z brudem na roślinach.


seba1016
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam akwarium 200l z:

filtr: HW-302

Grzałka: 200w

Światło: 2x30w (świecę dziennie 10-12h)

 

Obsada:

1+1 Skalar

1+2 Bojownik

10 Żałobniczek

2 zbrojnik niebieski

 

Zdjęcie akwarium (nie sugerować się starą obsadą która była zła)

Dołączona grafika

 

 

Mój problem polega na tym, że na roślinach osadza się brud, jak i w niektórych miejscach jest sporo odchodów ryb. Sądzę, że winą może być zbyt mały obieg wody w koło akwarium (teraz jest znikomy, rośliny w ogóle się nie ruszają). Z tego powodu piszę do was, abyście doradzili co z tym fantem zrobić. Czy kupić nowy filtr wewnętrzny do 60zł (proszę o propozycje), czy kupić "PUMP JVP-101" falownik do akwarium morskich, ale myślę, że i tu by się zdał. Co wy o tym sądzicie? Od razu mówię że winą nie jest zbyt duża porcja karmy, gdyż ryby zjadają ją w ciągu 2 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmiany robię co tydzień około 15% wody.

 

Pokazuje zdjęcie jak i gdzie są rozmieszczone rośliny, bo może to one sprawiają ten problem. Zdjęcia z bliska brudu nie pokażę bo aparatem w telefonie ciężko takie zdjęcie wykonać, lecz wiem, że to zwykły brud bo normalnie idzie go przepłukać. Ze strony filtru prawie w ogóle go nie widać, zaś z drugiej przy deszczowni jest go masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewaj się że filtr całe dno Ci wyczyści,kup odmulacz i sam posprzątaj-przy okazji wodę podmienisz.

Masz jasne dno więc nie dziwię się że odchody/nieczystości drażnią.

Teraz ciekawostka.

W akwariach gdzie jest sporo krewetek karłowatych nie ma śladu odchodów.

Na jak drogi filtr możesz sobie pozwolić?

Podaj wymiary akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odmulacz i z niego korzystam, ale tak jak mówię nie wszędzie się nim dostane przy tym obszernym korzeniu. Z chęcią bym dokupił krewetki, ale czy dana obsada nie zrobi sobie z nich bufetu? Akwarium ma wymiary 100X40X50. Filtr tak jak mówiłem posiadam kubełkowy zewnętrzny HW-302 1000l/h, lecz nie wiem czy własnie dokupić jakiś dodatkowy wewnętrzny do akwarium (max 60zł) czy ten falownik co wyżej pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakieś inne rozwiązanie? Ponieważ uwielbiam swojego zbrojnika i nie chciałbym go oddawać:). A nie pomógłby dodatkowy wewnętrzny filtr lub ta pompka w akwarium? Opcja z umieszczeniem deszczowni na bocznej ścianie nie wchodzi w grę bez cięcia pokrywy. A wolałbym tego nie robić :P, zresztą deszczownia jest skierowana w gore, by ruszać tylko taflą wody, więc ustawienie jej na bocznej ścianie nie zwiększy zbytnio cyrkulacje wody.

 

@Edit

Nie, to na pewno brud ponieważ łatwo się go strzepuje z roślin a glon na pewno by się jej trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...