Skocz do zawartości

Akwarium dla bezkręgowców bez filtra.


Drwal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Mam Eksperymentalne 12l i daje rade. Dużo roślin mało zwierza (jedno danio morderca i jedna krewetka amano) Wymieniam 4 litry wody co miesiąc i woda wygląda dobrze. Rośliny rosą jak porąbane tak że już dwa razy przez 4 miesiące je przycinałem mimo plagi ślimaków.

Moje pytanie jest takie czy ktoś próbował tego na większym akwarium? Czy to zda egzamin na dłuższą metę?

Planowana obsada to krewetki amano i może rc plus jak się uda to małże.

Niechęć do filtra nie jest spowodowana chęcią oszczędności a ciekawością czy tak się uda.

Pozdrwiam

 

ps. do tej pory hodowałem jaszczurki i karaczany więc na rybach znam się słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr to mały problem, pobór prądu to grosze na miesiąc.

Widać, że się nie znasz, bo chociażby Danio to ryba stadna... i ma o wiele za mały zbiornik.

Takie akwarium może powstać i nie jest ciężko z nim, dużo roślin, mało lub brak zwierząt. Ale raczej nic z wymagających rzeczy, a żeby rośliny w ogóle rosły, potrzebne jest światło (wychodzi o wiele wiele drożej niż filterek). Możesz postawić na oknie ale... skoki temperatur, plagi glonów (głównie zielenice). Warto może było by się zastanowić nad czymś rozsądnym i nie kopać sobie dołków. Z filtrem jest o wiele bezpieczniej i wygodniej. Ryby też będą czuły się lepiej. Nie ma wód, które by stały, zawsze jakiś prąd wody jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd wody całkiem ładnie udaje mi się wymuszać napowietrzaniem (odpowiednie ułożenie dekoracji).

To by wyjaśniało dlaczego danio jest takie agresywne i załatwiło mi dwa pozostałe danio. Wiem że rośliny potrzebują światła i w planach jest 0,5 na litr. Co do kopania dołków to zawsze lubiłem to robić i prawie zawsze wychodzę z tego obronną ręką (patrz zwierzaki nie cierpią)

Danio oddam w takim razie do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...