Skocz do zawartości

białe kropki na płetwie grzbietowej.


Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem dziś u trzech moich neonków iniessa i jednej samicy prętownika karłowatego, białe kropki na płetwach ( grzbietowych). Z informacji znalezionych na portalu, wysuwam nieśmiały wniosek, że jest to ospa rybia. Chciałbym uzyskać informacje dotyczące jak skutecznie i szybko wyleczyć moje rybki i nie dopuścić do rozrostu problemu. Poza tym, może ktoś wie co jest przyczyną choroby. Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną jest kulorzęsek, pewności nie ma, że jest to ospa. Są to 0.5-1 mm kropki, powstaje... z wielu czynników, podobnież może to być samo z siebie, nie trzeba tego przynosić z innego akwarium itd.

Wyleczyć, możesz przez podniesienie temperatury do 32 stopni (stopniowo, nie za dużo jednego dnia), kulorzęsek ginie w tej temperaturze (dokładnie jedna z jego form, dlatego trzeba utrzymywać kilka dni taką temperaturę). Z lekarstw: Costapur i CMF/FMC, tutaj należy zapoznać się z ulotką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek ma 54 l, ryby to 12 neonków iniessa, 1+2 prętowniki karłowate, 3 kiryski i maleńki (3 cm )glonojad.Rośliny : cryptocoryne wendtii green, bacopa caroliniana, echinodorus amazonicus i hygrophilia corymbusa. Podłoże to substral i czarny bazalt. Woda ma 28 stopni C,( chłodzę wentylatorem ). Oświetlenie 11W, ale czekam na lampę 24W. To chyba wszystko.

Zapomniałem o kamieniach, takie czerwone z białymi nitkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...