Skocz do zawartości

Problem z baniakiem 120 l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w maju zmieniłem akwarium z 60 L na około 120 L .

W trakcie zmiany baniaka Wypłukałem podłoże z poprzedniego akwarium w kranówce Wiem Błąd

A Wodę z małego akwarium wlałem do nowego .Brakująca wodę dolałem kranówkę nieostaną

Filtrów nie czyściłem.

Dodałem tylko Esklarin Do kranówki w odpowiedniej wartości

Następnie co tydzień podmieniałem 20% wody w akwarium.(również z esklarinem)

6 tygodni Po zmianie akwarium zaczął się problem.

Woda zaczęła mętnieć.Zrobiła się mleczna Do tego stopnia ze Kiryśnik czarnoplamy zaczął się robić różowy i

Zdechł jeden Agamix + piskorek.Ryby były ospałe . Po tym uzyłem Baktosanu i aquasanu na pierwotniaki ale nie pomogło

Po tym Zrobiłem Restart Akwarium Wypłukalem Podłoże filtrów nie czyśćiłem ,Podmieniłem Cała wode Wyczyśćiłem Akwarium

Po zalaniu Akwarium użyłem Baktozym 2 tabletki,Easy Balance, esklarin . Woda była Kryształ wpuściłem ryby i im przeszło po tygodniu

Moje akwarium Znowu jest Mętne lecz u ryb widać że mają się lepiej. Dodam ze po restarcie używam dodatkowo BRZĘCZYK HaileaACO-2201

 

Mój sprzęt to

Filtr zewn Tetra Tec Ex 700

Filtr wewn AquaEl FAN 2 plus

BRZĘCZYK HaileaACO-2201 zacząłem używać po restarcie.

Obsada wiem ze zupa ryba ale oddaje część rybek wiec będzie spoko

skalar 3

bocja wspaniała 3

kiryśnik czarnoplamy 3

glonojad gibiceps 1

glonojad albinos 1

agamix (kirys grzebykoczelny) 1

plaskobok 2

platydoras 1

sumik opaczek 1

Bocja striata 2

Glonojad syjamski 1

Molinezja ostrousta 3

Molinezja żaglopłetwa 1

Co do roślin

Nie znam Nazw jest na razie 5 różnych pęczków

roślin

 

 

I Chciałem Prosić o rade co dalej załączam Fotkę obecnego stanu akwarium

Wiem że obecnie nie ma w ogóle obiegu azotowego ani równowagi biologicznej ale chciałbym zrobić chociaż tyle ile można by Poprawić Stan Akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale oddaje część rybek wiec będzie spoko

 

Część rybek? 3/4 absolutnie nie powinno się w takim zbiorniku znaleźć. Masz tam gatunki dorastające do pół metra...a trzymasz je w akwarium 80cm. :?

 

Bezpośrednim powodem obecnego stanu rzeczy i umierania ryb są złe parametry wody, a w szczególności związków azotu. To samo dotyczy zmętnienia.

 

Powodem stanu powyższego jest:

- ogromne przerybienie.

- źle przeprowadzony restart.

- niepoprawna opieka nad akwarium.

 

Do oddania praktycznie wszystko prócz molek i striat. Reszta to ryby zbyt duże jak na Twój baniak, a część do tego jest stadna, poza stadami. Chyba absolutnie nic nie poczytałeś o hodowli danych gatunków i o rozmiarach jakie osiągają przed ich zakupem.

 

Co robić:

- duża podmiana wody.

- oddać ryby które się nie nadają.

- kupić kropelkowe testy na związki azotu [amoniak, NO2, NO3].

- kilka dni głodówki u ryb.

- nie korzystać z chemii/preparatów.

- wywalić sztuczne ozdoby, które mogą szkodzić - patrz zamek.

 

Później w zależności od parametrów kolejne podmianki i jakoś może wyjdziesz na prostą, ale dużo pracy przed Tobą i baniakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda osobiście tylko kupiłem Bocje, skalary i glonojady a resztę dostałem nie wiedząc co to jest .

W sierpniu Będę Posiadał Baniak 240L i do tego czasu chciałem zostawić Skalary,Bocje,Glonojady i agamixa,opaczka z platydorasem .

 

Ok dzięki właśnie o to mi chodziło Jak ogarnę za parę tygodni Wszystko podeśle fotki by się pochwalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz problemy ze 120l a chcesz kupić 240l ? Ja na twoim miejscu bym sobie na razie darował i postarał bym się jak najwięcej nauczyć na tym zbiorniku.

 

Co do wody to wydaje mi się że może to być również problemy tych kamieni. Kupiłeś je w zoologu czy znalazłeś na podwórku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko kamienie maja parę lat były w poprzednich dwóch akwariach i nie było problemu . Na razie pozbywam się Większości obstawy i zobaczymy co dalej po zostawieniu paru rybek powinna szybciej nastąpić równowaga biologiczna sadze że przy tej filtracji to nastąpi.

Myślałem że coś może być z pokarmem ale to nie to chociaż podaje 2 razy dziennie ,robiłem głodówkę przez 2 dni nie było poprawy wiec zmniejszyłem porcje które są nadal pomniejszone tak żeby w 1 minuty zjadły wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal wszystko co nie naturalne z tego akwarium to po pierwsze. Te kamienie większe co tam masz mogą też być źródłem problemów, przykładowo zatwardzać wodę. Poza tym akwarium tragedia. Weź oddaj całą obsadę i poczytaj o zakładaniu zbiornika i w ogóle czym powinno być akwarium bo na razie żal skalarów strasznie jest już nie mówię o bocjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...