Skocz do zawartości

Pare pytań o rozmnażaniu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebowałbym odpowiedzi na pare pytań:)

1. Jak duży musi urosnąć kirysek pstry aby mógł się rozmnażać? Mam w tej chwili 6 kirysków pstrych (około 2-2,5cm dł.) ale nie widze aby coś się działo:)

2. Słyszałem, że dobrym miejscem do rozmnażania jest najdalsze miejsce do którego dolatują bombelki z filtra.

3. Czy to normalne że 2 kiryski notorycznie spędzają czas na kabombie, zamiast pływania po dnie?

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ok. 5 cm.

2. Duży bąbel może wypłynąć nie cały 1 cm za wylot filtra, mały, przy dobrych ,,wiatrach'' może opłynąć kilkukrotnie akwarium. Nie wiem jak ma się to do siebie.

3. Każdy ma swoje ulubione miejsca, także zwierzęta. Na pewno nie siedzą stale na kabombie, ale może też, lubią tam przebywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że raczej się tylko bawiły.

Nie sam rozmiar ryby ma znaczenie czy będzie zdolna do rozmnażania. Moje samice mieczyka były w ciąży, jedna była praktycznie 2x większa od drugiej, w niczym to im nie przeszkadzało.

Musisz wiedzieć jak wygląda dorosła ryba i w jaki sposób podchodzi do tarła. Liczy się ubarwienie, wielkość zbiornika, zmiany jakie w nim zachodzą (kilku dniowe ochłodzenie wody, większa podmiana wody itp.). Wszystko zależy głównie od gatunku, przy żyworódkach nie trzeba zbytnio kombinować, bo one się mnożą praktycznie we wszystkich warunkach.

Poczytaj o rozmnażaniu tych ryb, na pewno sporo znajdziesz i dowiesz się w jaki sposób możesz zdobyć potomstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę podmienia się raz w tygodniu/dwa. Gdy ma się dobrze dobraną obsadę i wiele rzadziej. U mnie też jest 28, a bywało i 30 i co z tego? Żadna z ryb nie ucierpiała w również mam kirysy. Możesz zamontować wiatrak, poszukaj na forum temat chłodzenia był już nie jednokrotnie poruszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...