Skocz do zawartości

Glizdy i rdzawe glony na filtrze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym prosić o pomoc w zidentyfikowaniu glizd i rdzawo czerwonych glonów widocznych na zdjęciu. Czy są one niebezpieczne dla ryb?? Czy powinienem je zlikwidować a jeśli tak to jak.

Glizdy po środku mają zgrubienie widoczne na zdjęciu

Skład wody to Ph 7,5 ,KH 3 , GH 6 ( odwrócona osmoza + 1/3 kranówki )

Zbiornik 180litrów - wystartowałem go prawidłowo 1,5 miesiąca temu

 

Obecnie zbiornik jest niemal pusty (pływa tam jedynie 4 milimetrowy gupik) ponieważ walczę z ospą utrzymując stale temperaturę 32,5 stopnia.

Przygarnąłem od kogoś rybki razem z roślinkami, niestety były one zarażone ospą rybią. I jak widać innymi żyjątkami . Obsada taka jak widoczna na zdjęciach: 8 otosków(dokupiłem niedawno) , 3 kosiarki(dokupiłem niedawno) , dużo mieczyków, około 40 , jeden 7 letni zbrojnik , 3 gupiki.

 

 

Oto link do zdjęć dobrej jakości:

 

https://plus.google.com/photos/11236378 ... 3121?hl=en

 

 

Tutaj link do nie skompresowanego zdjęcia glizd ( dużo więcej widać )

 

http://sendfile.pl/183459/D70_1517.JPG - proszę klikać na "Podgląd obrazu" do oporu np. z 4 razy (stronka wymaga wyświetlenia reklam) aż zostanie wyświetlony duży plik graficzny - waży 6 mb...

 

http://sendfile.pl/183463/D70_1518.JPG

 

 

 

Oświetlenie to 2x 45w T5 . Z tym że palę je może 5 h dziennie kiedy zbiornik był zarybiony a w miejscu w którym występują glony jest zawsze ciemno. Na zdjęciach to miejsce jest podświetlone bo błysnęła na nie lampa błyskowa.

 

Jest to zestaw Juwela Rio 180 z przyklejonym na silikon czarnym filtrem.

 

post-14365-13685169957138_thumb.jpg

 

 

 

agunia997- Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "glizdy" to prawdopodobnie nicienie. Więcej o nich możesz poczytać na forum. Oprócz tego na jednym ze zdjęć zauważyłam, że na liściu masz zielenice. Na kamieniach zrobiły Ci się prawdopodobnie okrzemki.

Ph,GH,KH w porządku.

 

Przydałoby się zrobić testy na azotany i fosforany

 

P.S Czym, jak często i jakimi porcjami karmisz ryby?

 

Nie rozumiem tylko jednego, mianowicie w akwarium jest tylko ten gupik czy jeszcze inne rybki, o których napisałeś? (jak na zdjęciu)

Obecnie zbiornik jest niemal pusty (pływa tam jedynie 4 milimetrowy gupik)

Obsada taka jak widoczna na zdjęciach 8 otosków(dokupiłem niedawno) , 3 kosiarki(dokupiłem niedawno) , Duzo mieczyków około 40 , jeden 7 letni zbrojnik , 3 gupiki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test na azotany robiłem - wyszło, że ich nie ma czyli - 0

Ryby karmię płatkami raz lub dwa razy dziennie niewielkimi ilościami ( bez przekarmiania ) - Tetra rubin w płatkach , spirulina w płatkach , czasami suszoną dafnią .

Co prawda nie podmieniałem jeszcze wody, ale zbiornik jest bardzo młody ma 1,5 miesiąca.. więc wydawało mi się to wcześniej zbędne.

 

W akwarium jest tylko jeden gupik, który się musiał urodzić i gdzieś schować.. dlatego tam jest. Reszta ryb przechodzi leczenie na ospę w innych zbiornikach widocznych na zdjęciach. Nie wiem tylko czym leczyć te otoski, strasznie delikatne na Ichtio Tropicala, musiałem je odłowić, bo wszystkie by zdechły, również bardzo wrażliwe na wysoką temperaturę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Faktycznie. Dziś wyczytałem to samo na necie :) . Glony rosną jak oszalałe , zresztą rosliny też ale mam ich troche mało dlatego pewnie te glony tak rosną. Wodę trzeba podmieniać bardzo często jak rosną glony nawet codziennie. Zmierzyłem poziom azotanów i wyszło że mam dość wysoki a to bardzo sprzyja rozwojowi glonów. Bardzo dziękuję za pomoc!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...