Jump to content

Witam i prosze o szybka odpowiedz


obilan
 Share

Recommended Posts

chcialem sie dowiedziec czy mam do bra obsade w 240l akwarium oto ona: 2 kosiarki,8kirysów,3samce mieczyka na 8 samiczek w ty jedna koi i papuzia,5samców malinezji i 12 samic,3 zbrojniki,2pretniki karlowate,3 zalobniczki ,6 neonów , 2 samce platek 8 samiczek,1samica bojownika,2sumiki szkliste,2danio,1 sumik rekini, troche gupików,2 zwinniki czerwonouste,2 sumy linowe,1Synodontis ale nie wiem czy on powinien wogule u mnie byc bo jedni mowia ze jest lagodna a drudzu ze agresywna prosze was o rade pozdr.

 

 

Zwróć uwagę na pisownię // lopezz

 

Przenoszę

Link to comment
Share on other sites

czyli labeo odpada a sum Synodontis tryb nocny może być?

Za małe akwarium.

 

Nie myślałeś może by dokupić kilka neonów np. do sześciu które masz dokup 14 sztuk. Prętnik karłowaty samiec + 3 samice i na dno

może jakieś kirysy + zbrojnik niebieski.

Link to comment
Share on other sites

Na to pytanie ci niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć. Jedna będzie agresywna, druga nie. Pewnie sam byś był agresywny gdybyś rósł do ok. 25 cm a ktoś trzymał by cię w za małym akwarium :)

Link to comment
Share on other sites

No to fakt a co do tych samic pretnika to szukam cały czas i nigdzie w zoologicznym ich nie maja przeważnie samce. Chciałem się jeszcze dowiedzieć czemu mój samiec mieczyka jest agresywny w stosunku do samic??

Link to comment
Share on other sites

U mnie też ciężko. Poszukaj na allegro w swoim rejonie. Samiec podgania samice na to już nie ma wpływu. 1 samiec + 3 samice wtedy rozłoży agresje, a może to po prostu chęć posiadania potomstwa.

Link to comment
Share on other sites

Nie bo zauważyłem ze przy jednej samicy tańczy i się zaleca a drugą goni ja mam 2 samce na 8 samiczek i niewiem czemu sie tak zachowuje jest tak że 1 dzień jest ok a na 2 mu odbija niewiem czy moze go oddać i będzę spokój

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Jeśli chodzi o obsadę każdego akwarium, to moim skromnym zdaniem, obsadę ryb należy dobierać w/g danego rejony geograficznego. Tzn. nie należy mieszać ryb np. z rejonu Ameryki Pd z np. z rybami z Azji. Myślę, że wcześniej czy później może dojść do konfliktu. Oczywiście jak każda reguła ma swoje wyjątki. Ale to już ryzyko akwarysty.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...