Jump to content

Pytanie o Co2

oetam92
 Share

Recommended Posts

regulator, zaworek przeciwzwrotny, dyfuzor.

I jeszcze przydałby się zaworek precyzyjny oraz licznik bąbelków.

Regulator - mini kosztuje 55zł

Zaworek - 3zł

dyfuzor - zależy jaki: spiek 20zł+, drabinka 20zł+, reaktor z filtra narurowego 60zł

Zaworek precyzyjny - najlepiej camozzi 30zł nowy, 10zł używany

licznik bąbelków - można zrobić samemu, w zależności od rodzaju kosztuje od 10zł do 30zł

Więc trochę napisałem już tutaj więc sobie przeczytaj: post441119.html#p441119

Najpierw wypadało by zobaczyć czy jest gaz w butli i czy na pewno to jest CO2 oraz czy działa reduktor.

Według mnie to po lewej stroni (ba zdjęciu) jest jakiś zaworek bezpieczeństwa, a po prawej normalny zawór kulowy on/off.

Wydaje mi się, że musiałbyś zmienić króciec na mniejszy, pasujący do wężyka akwarystycznego gdyż tamten jest większy.

Jak wszystko by działało to pozostaje sprzęt, który wypisałem wraz z cenami w temacie, który link podałem wcześniej.

Gaz w środku jeszcze jest i na pewno to jest Co2 bo miałem ja u siebie w knajpie do piwa w roku 2004. Wtedy wszystko działało bez zarzutów a teraz po 8 latach nie sprawdzałem :)zapomniałem już jak tam się to odkręca żeby sprawdzić:)

Jak dobrze widzę to powinieneś zrobić tak:

1. Pokrętło na reduktorze na zamknięte czyli pewnie musisz je wykręcić

2. Odkręć zawór główny na butli

3. Na lewym zegarze powinno podskoczyć ciśnienie.

4. Powoli wkręcaj pokrętło reduktora aż do wzrostu ciśnienia na prawym zegarze do 1 albo na początek może być 0,5.

5. Odkręć zaworek kulowy (ten co jest najbliżej wężyka)

Jak leci to jest dobrze i możesz myśleć o reszcie osprzętu ;]

Teoretycznie legalizacja jest na 10 lat więc jak już grzegrzół wspomniał - daj ją do sprawdzenia albo chociaż przeczytaj datę jaka jest na szyjcie butli.

Nie ma co grzebać bo jak coś wybuchnie to możesz mieć problemy, a 50 bar to jednak nie jest tak mało.

Uważaj!

• 5 months later...

sam nie wiem

Gratuluję, wygrywa Pan zegarek. :D

Jedynym słabym punktem tego zestawu może być zawór precyzyjny, myślę że jak się skontaktujesz ze sprzedawcą to na jakichś rozsądnych warunkach zamienisz go na camozzi.

Zestaw jest taki sobie tzn. reduktor - moim zdaniem bardzo dobry, mam taki i działa już dobre pół roku bez problemów. Poza tym zaworek precyzyjny nie jest najlepszej jakości, a w zestawach CO2 jest to podstawa prawidłowego funkcjonowania systemu.

Co do elektrozaworu to polecam dawać CO2 24/7 lecz jak ktoś nie chce to powinien być ok.

moim zdaniem znacznie lepszy stosunek ceny do jakości będzie gdy wybierzesz wszystko osobno.