Skocz do zawartości

Czy to podłoże się nada,bardzo ważne


frev
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zdobyłem podłoże do akwarium 200l,chcę dać go około 5-6 cm,niżej 3 cm ziemi dla roślin

tylko nie wiem czy to podłoże się nada,to jest chyba drobny bazalt a bd miał kiryski panda,akurat do kopania tylko czy się nie pokaleczą?

 

Podłoże w stanie suchym

Dołączona grafika

 

W stanie mokrym

 

Dołączona grafika

 

Dodam że zatapia się bez problemu xD

 

Przenoszę//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże bazaltowe nie nadaje się do ryb dennych, bo jest mozliwość uszkodzenia brzuszków i wąsików przy pyszczku.

 

W żwirku bazaltowym rośliny rosną jak w każdym innym. Mi rosło wszystko ładnie pięknie.

 

 

Jeżeli zależy Ci na tym czarnym podłożu, to wsadź go do betoniarki (czystej) z piachem i paroma większymi kamykami. Powinno się ładnie wyszlifować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazalt z tego co wiemy ma ostre krawędzie.

No to chyba mamy inny bazalt. Z tego co ja widzę, i czuję u siebie w domu to bazalt o takiej granulacji ma gładkie brzegi. Tylko bazalt wielkości takiej jaką spotkamy przy torach kolejowych mają ostre brzegi.

 

Kolega popłynął z tym bazaltem przy torach. Oczywiście rozumiem, że bazalt może być mniej bądź bardziej ostry. Sądzę, że nie każdy ma dostęp do betoniarki także reasumując - tak - piasek nie jest super dla korzeni ale również możesz w nim zasadzić rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 3 cm ziemi

Spokojnie wystarczy 1,5 cm ;)

 

Sądzę, że nie każdy ma dostęp do betoniarki także reasumując - tak - piasek nie jest super dla korzeni ale również możesz w nim zasadzić rośliny.

Ja swój bazalt trochę "zeszlifowałem" w betoniarce i w praktyce nie jest wcale tak pięknie ponieważ bazalt jest dość twardy i jest to żmudna praca, a jak jest mało tego bazaltu to jeszcze gorzej więc jak dla mnie to nie ma sensu szlifować bazaltu.

Taniej wyjdzie czarny żwir kwarcowy. Najlepiej jak byłby czarny naturalnie, a nie sztucznie lecz słyszałem, że barwione nie zmieniają parametrów więc powinno też być ok.

 

Co do piasku to nie mam z nim dużego doświadczenia ale w sklepie jest akwarium na samym piachu i nawozach w płynie i mogę powiedzieć, że będą w nim rosły rośliny z dużym systemem korzeniowym takie jak żabienice oraz dobrze im rośnie lotos.

Mają tam mało wymagające rośliny.

Co do tych bardziej wymagających to nie wiem.

 

3maj się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...