Skocz do zawartości

Skleczenia


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem z mułojadem. Skaleczył się na grzbiecie i proszę o pomoc. Udało mi sie go odłowić i teraz przebywa w oddzielnym akwarium z wodą RO. Nigdy mi się coś takiego nie trafiło i w związku z tym proszę o pomoc. Co mogę zrobić aby go wyleczyć?i jakich środków lub preperatów użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim daj mu teraz trochę spokoju ;d

Do wody ewentualnie trochę odkażacza, który można zakupić niemal w każdym sklepie zoologicznym, aby rankę oczyścić.

A takie rzeczy się zdarzają. Może wepchnął się nie tam gdzie trzeba, myślał, że jest szczuplejszy i da rade się przecisnąć ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim daj mu teraz trochę spokoju ;d

Do wody ewentualnie trochę odkażacza, który można zakupić niemal w każdym sklepie zoologicznym, aby rankę oczyścić.

A takie rzeczy się zdarzają. Może wepchnął się nie tam gdzie trzeba, myślał, że jest szczuplejszy i da rade się przecisnąć ;d

Jeśli jesteś w 100% pewny,że to rana to zrób tak jak napisał kolega wyżej.Choć ryby denne są bardzo wytrzymałe i takie urazy nie powinny im nic strasznego zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie mi zrobić zdjęcie, zakopał się w piasku i nie będę go męczył. Ranka mogła być spowodowana resetem głównego akwa. Możliwe że niechcacy go skałeczyłem :oops: . Znajduje się na końcu płetwy grzbietowej, dzisiaj zauważyłem ze już nie jest taka czerwona, zrobiła się biaława. Nie jest już tak bardzo ruchliwy ale złapać się nie da. Zastosuję odkażalnik i może wyjdzie z tego. Co do obsady to nie mam agresywnych rybek. kiryski, zbrojnik niebieski, mieczyki, molinezje, neonki inesa, gupiki, i danio, więc dla niego to żadne zagrożenie, bardzo szybko się zakopuje w dno. Dziękuję bardzo za porady, będę go nadal obserwował w miarę możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...