Skocz do zawartości

matowe szyby 2 dni po restarcie.


infidel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie podałeś bakterii nitryfikacyjnych bo takie bakterie nie przeżyja w jakimś pudełku, podałeś "pożywkę" dla bakterii.

Tetra SafeStart - producent podaje, że są w nim żywe bakterie ;). Byłem kiedyś na spotkaniu prowadzonym przez Pana z Tetra i "bił się w pierś" mówiąc, że na prawde są tam żywe bakterie - czy Mu wierzyć, sam nie wiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bakterie nitryfikacyjne to bakterie tlenowe, które gina w filtrze po okło 12 h (przypuśćmy) gdy filtr nie działa. Wiec w jaki sposób by przeżyły w jakiejś buteleczce / opakowaniu które jest szczelnie zamkniete? Pic na wode, fotomontaż naciaganie klientów nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś bakterii nitryfikacyjnych bo takie bakterie nie przeżyja w jakimś pudełku, podałeś "pożywkę" dla bakterii.

Tetra SafeStart - producent podaje, że są w nim żywe bakterie ;). Byłem kiedyś na spotkaniu prowadzonym przez Pana z Tetra i "bił się w pierś" mówiąc, że na prawde są tam żywe bakterie - czy Mu wierzyć, sam nie wiem :)

Bakterie nitryfikacyjne to bakterie tlenowe, które gina w filtrze po okło 12 h (przypuśćmy) gdy filtr nie działa. Wiec w jaki sposób by przeżyły w jakiejś buteleczce / opakowaniu które jest szczelnie zamkniete? Pic na wode, fotomontaż naciaganie klientów nic więcej.

Podobno są uśpione - więc może mówił prawdę - nie wiem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tetra SafeStart - producent podaje, że są w nim żywe bakterie ;).

A producent CMF podaje żeby lać to profilaktycznie przy każdej podmianie. Co więcej, znajdują się debile którzy tak robią resetując sobie co chwilę florę bakteryjną w baniaku. To co pisze na opakowaniu, a to co robić należy, to 2 różne rzeczy.

Byłem kiedyś na spotkaniu prowadzonym przez Pana z Tetra i "bił się w pierś" mówiąc, że na prawde są tam żywe bakterie - czy Mu wierzyć, sam nie wiem :)

Jakbym żył z tego że ludzie to kupują i z tego utrzymywał rodzinę, to nie takie kity bym wam wciskał. :D

Może dlatego, że w dobie techniki są takie środki, że bakterie przeżywają dłużej niż 12 h?

Założę się o każde pieniądze że nie wiesz co to za środki techniki ponad to co możesz wyczytać na opakowaniu takiego środka, czyt. papka reklamowa.

Podobno są uśpione - więc może mówił prawdę - nie wiem ;)

"AaaAa Kotki dwa" i bakterie idą spać.

Owszem, są formy przetrwalnikowe. Jakieś 1:100 000, do standardowej populacji. Mogłem się pomylić o jedno zero, ale to taka skala. Równie dobrze, można by wlać troszkę wody z dojrzałego baniaka - gdzie tych bakterii też prawie nie ma, a jak już chcemy coś przyśpieszać, to należy korzystać z wkładów filtracyjnych z dojrzałego baniaka.

 

 

Jeszcze żaden "Pan z Tetry", albo inny akwarysta udowodnił że takie środki przyśpieszają dojrzewanie akwarium. Na 13 000 userów SA jeszcze nikt nie pokazał doświadczalnie na testach kropelkowych że takie rzeczy działają. A żeby było śmieszniej, mieliśmy dziesiątki przypadków gdzie ludzie korzystali z biostarterów, wpuszczali ryby po 24h...i co? I misio. Późniejsze badania parametrów pokazywały że ryby nie umierały od tak sobie. Oczywiście, niektóre środki mogą przyśpieszyć dojrzewanie baniaka, ze względu że zawartość pożywki...w której roli równie dobrze sprawdza się szczypta pokarmu wrzucona do pustego akwarium. Na te 13k ludzi, znam jeden przypadek gdy biostarter wymiernie przyśpieszył dojrzewanie akwarium, ale nie było nic co leży na jednej półce z esklarinami, tylko zagraniczny środek za przynajmniej 50-60zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu, ja przed i po jego wykładzie bardzo sceptycznie podchodziłem do tematu bakterii z Tertry, dlatego też wszędzie dodaję, że nie wiem czy w to wszystko wierzyć :).

Odeślę Cię do ciekawych artykułów, które mnie osobiście przekonują, że bakterie mogą przeżyć w złych warunkach - tu też dodam, że nie wiem czy są w Tetra SafeStart.

- http://www.drtimsaquatics.com/nitrifying-bacteria-mixtures-work-provided

- http://4szyby.blogspot.com/2010/06/mity-i-fakty-na-tropie-bakterii.html

No i tu, bardzo fajnie zaczynający się artykuł - cyt."Ludzie potrzebują tlenu i żywności, aby przeżyć. Bakterie nitryfikacyjne potrzebują tlenu i żywności do reprodukcji - jest różnica ?" - http://www.drtimsaquatics.com/nitrifying-bacteria-arent-human

 

Ja osobiście, jak zacząłem bawić się w akwarystykę roślinną, leję bakterie w podwójnych ilościach - jak wyglądają moje akwaria, jak szybko startują i się zmieniają w tą dobrą stronę - widać na zdjęciach. Odkąd zacząłem stosować pożywki i bakterie(o ile rzeczywiście są w tych buteleczkach :)), to przestałem mieć problemy ze startem akwariów.

 

Nie możemy też zakładać, że wszyscy dookoła chcą nas oszukać, bo w większości przypadków to najczęściej akwarysta popełnia błędy przy dozowaniu/dawkowaniu środków(chodzi mi o wszystkie używki, nawozy, leki itd.)

 

Zaciekawiło mnie to co napisałeś o CMF ponieważ na stronie producenta nie znalazłem informacji żeby lać profilaktycznie ale jutro dla pewności sprawdzę na opakowaniu i napiszę to co jest tam napisane.

 

[EDIT] Nie znalazłem opakowania ale nie znalazłem też w opisach produktu - sklepy internetowe oraz strona producenta - informacji o tym, że można go lać profilaktycznie. Może ktoś z was ma opakowanie i napisze czy jest tam taka informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...