Skocz do zawartości

200l start za niedługo,pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujące pytania:

 

-Grzałkę 200W jakiej firmy polecacie z allegro?

 

-Kamienie "żwirek rzeczny" z allegro dobry dla kirysków panda (aby się nie pokaleczyły)

 

-Chcę kupić rośliny,które nie zarastają strasznie akwarium po 0,5W/l i dozowaniu CO2 + makro i micro,jakie polecacie(mam też uwagę na troszkę mchu na ziemi)

 

-Tło do akwarium kupić czarne?

 

-CO2 - na razie zamierzam podawać w płynie (carbo) starczy na 2-3 miesiące a potem zakupić butlę CO2 reduktor,elektrozawór itp. ze względu na ceny tego sprzętu,czy ktoś stosował ten płyn? dostarcza on CO2 dostatecznie dla roślin?

 

Proszę o jakieś dodatkowe rady przy starcie takiego zbiornika (200l to już jest troszkę szkła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carbo węgiel w płynie 500ml

Przy małej ilości roślin 1 ml na 100 litrów wody

Przy średniej ilości roślin 1ml na 50 litrów wody

Przy dużej ilości roślin 1ml na 25 litrów wody

 

Ja chcę mieć średnią ilość roślin czyli 20 zł + przesyłka na 3-4 miesiące starczy mi a to tylko jednorazowo,potem zestaw butli CO2 kupuję

 

Zdania zaczynamy duża literą!//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel w płynie nie będzie tak samo dobry jak co2 z butli. Ja stosowałem EC firmy Easy Life i szczerze mówiąc nie zauważyłem jakiejś różnicy po odstawieniu, rośliny rosły tak samo.

Grzałkę mogę ci polecić z serii Tetra HT. Raczej bezawaryjne, fakt trochę droższe od np. Aquaela ale spełni Twoje oczekiwania. Podłoże dla kirysków to najlepszy byłby piasek kwarcowy, ja miałem o granulacji 0,2mm i wydaje mi się, że dobrze się czuły, rośliny też dobrze rosły. Może coś takiego, jeśli chcesz mieć ciemne podłoże - http://allegro.pl/piasek-kwarcowy-czarn ... 06455.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrazu lepiej kupić zestaw co2 . Bo przy takim świetle to na 2 miechy to wyjdzie jakieś 50 zł. A można odrazu zestaw. Jedno razowy koszt. Potem grosze napełnianie butli. Grzałke moge polecić Aquael ASQ . Sam taką posiadam . Podłoże to może być taki piasek co dał link Jowisz. Również żwirek rzeczny 2-4 mm będzie dobry ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam litraż i dość niedawno zastanawiałem się nad nowym filtrem. Pod uwagę brałem m.in. HW-302 i JBL e900. Wcześniej miałem niemiłe przygody z typowo chińskimi filtrami, więc teraz postawiłem na coś markowego. Kupiłem JBL i nie żałuję, fakt że nie mam jakiejś dużej obsady, ale filtr spełnia swoje zadanie. Poza tym dobrze się go obsługuje.

Co do opinii o HW, to jest wiele, jedne pozytywne, drugie nie - więcej jest tych pierwszych. Zobacz:

moj-filtr-w-praktyce-czyli-nasze-doswiadczenia-z-filtrami-t22675.html

http://www.google.pl/search?q=hw-302&ie ... 52&bih=701

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega (240l,może więcej) ma ten filtr tyle ze 1400l/h HW303 i mówi że jest bardzo dobry,woda niczym kryształ i chyba go kupie bo różnica ceny między e900 a HW 303 jest bagatelna :/

 

 

Tera taki offtopic

Mam pytanie odnośnie podłoża,interesuje się piaskiem (kwarcowy lub inny) aby rybki denne miały co kopać (30 neonów i z 6-7 kirysków panda + 1-2 może jakieś delikatne pielęgnice jeżeli takie istnieją np Ramireza?) i nie wiem czy będzie piasek dobry dla roślin,ponieważ chcę dać 3 cm ziemi ogrodowej,siatkę i przysypać 5 cm piasku co najmniej.

Będzie to utrudniało dostęp roślinom do ziemi czy nie będą miały z tym problemu,i jakie podłoże z piasku polecacie?

Z góry dziękuje za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek może być, kwarcowy najlepiej bo nie ma ostrych krawędzi. Jeśli chcesz mieć neony, to ciemny - przy jasnym mogą być płochliwe. Jeśli chodzi o rośliny, to powinny rosnąć dobrze, mi się bardzo ładnie ukorzeniały w piachu o granulacji 0,2mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek jest naturalny, innego nikt by Ci nie polecił.

Co do filtra, to z tego co podałeś ja bym zrezygnował - duży pobór mocy a szansa że się szybko zepsuje duża.

Do kubełka, jako mechanika lepiej kup Aquaszut Turbo lub Aquael Turbo, chociaż jeszcze lepiej sprawdziłaby się kaskada FZN-3, z tym że to większy koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek może być, kwarcowy najlepiej bo nie ma ostrych krawędzi. Jeśli chcesz mieć neony, to ciemny - przy jasnym mogą być płochliwe. Jeśli chodzi o rośliny, to powinny rosnąć dobrze, mi się bardzo ładnie ukorzeniały w piachu o granulacji 0,2mm.

Czyli biały piasek kwarcowy odpada dla neonów?

A właśnie jego chcę kupić :/

Posiada ktoś neony i podłoże biały piasek kwarcowy?

Zauważył ktoś ich stresujące zachowanie z tym podłożem?

Bo według mnie biały piasek kwarcowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem,tani na allegro + 2-3 cm ziemi i siatka aby odizolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały piasek nie odpada, ale nie masz gwarancji, że neony będą się dobrze prezentowały. Mogą być cały czas wypłoszone, wtedy będą się chowały i sobie nie popatrzysz. Przy ciemnym podłożu odbijana będzie mniejsza ilość światła i powinny czuć się pewniej. Ja np. miałem bystrzyki ornatusy, najpierw w akwarium bez podłoża, później na jasnym piasku. Cały czas były płochliwe, siedziały w roślinkach przy dnie. Teraz podłoże zmieniłem na ciemne i się ładnie wybarwiły, pływają cały czas w środku akwarium. Podobnie może być z neonami.

Co do filtra, to wkłady są w porządku, chociaż ja bym do dolnego koszyka dał gąbkę, a tylko 2 środkowe wypełnił ceramiką - tak mam zamiar zrobić u siebie, wydaje mi się że to lepsza konfiguracja niż proponowana przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...